Rzetelna Firma

1 Rzetelna Firma

Sektor MSP przez rzetelność zbliża się do CSR-u

rzetelna firmaSpołeczna odpowiedzialność biznesu wpisała się na stałe w strategię działań realizowanych przez duże firmy i wielkie korporacje. W przypadku przedsiębiorstw z sektora MSP, te w większości nie znają w ogóle pojęcia CSR, a realizując strategię społecznej odpowiedzialności biznesu, zupełnie nie są tego świadome, działając często chaotycznie i okazjonalnie. 

Czytaj więcej »Sektor MSP przez rzetelność zbliża się do CSR-u

3 Rzetelna Firma

W kryzysie firmy chcą budować relacje. Zyskują klienci

rzetelna firmaW obliczu kryzysu gospodarczego do łask wraca budowanie długotrwałej relacji z klientem. Jak wynika z najnowszego badania Rzetelnej Firmy, 85 proc. przedsiębiorców uważa, że w czasie spowolnienia firmy powinny skupić się na budowaniu relacji. Aż 62 proc. badanych przyznaje, że inwestuje więcej czasu i zasobów na zdobycie zaufania konsumentów. Na takim podejściu klienci mogą tylko zyskać, oby więc nie przeminęło wraz z kryzysem.

Czytaj więcej »W kryzysie firmy chcą budować relacje. Zyskują klienci

Prawie 66 proc. przedsiębiorców jest niezadowolonych z dotychczasowych deregulacji

Z okazji I Kongresu Rzetelnych Firm niemal 10 tys. przedsiębiorców zapytano o wpływ absurdów polskiego prawa na funkcjonowanie ich firm. Wyniki nie napawają optymizmem. Prawie 89 proc. polskich przedsiębiorstw mogłoby zarabiać więcej i działać efektywniej, gdyby przepisy prawne były bardziej przyjazne. Połowa przedsiębiorców sądzi, że rzeczywistość zmieni się na korzyść najwcześniej za 8-10 lat.

Czytaj więcej »Prawie 66 proc. przedsiębiorców jest niezadowolonych z dotychczasowych deregulacji

Polak pod namiotem

Fani gór, lasów i bezdroży jak zwykle zamiast urlopu w tropikach z biurem podróży wybiorą samodzielną wyprawę w odludny zakątek świata. W ubiegłym roku, według danych CBOS z grudnia 2011 r., prawie 270 tys. Polaków zdecydowało się spędzić wakacje na polu namiotowym, kempingu lub na wędrówce. Nie musieli się obawiać, że biuro podróży wystawi ich do wiatru. Za to sen z powiek mógł im spędzić nieszczelny namiot.

Czytaj więcej »Polak pod namiotem

Trofeum Rzetelności przyznane w Warszawie

W środowe popołudnie w warszawskim Teatrze Sabat miała miejsce Gala Złotych Certyfikatów Rzetelności 2011. Podczas uroczystości wyróżnione zostały podmioty gospodarcze, charakteryzujące się najwyższą wiarygodnością i rzetelnością. Co ważne: obie te cechy potwierdzają ich partnerzy biznesowi, a także Biuro Informacji Gospodarczej – Krajowy Rejestr Długów.

Czytaj więcej »Trofeum Rzetelności przyznane w Warszawie