Ryszard Czapla

Archetura – krakowski biurowiec klasy A

Budynki będące siedzibami firm są często ich pierwszą wizytówką. Nierzadko świadczą o statusie przedsiębiorstwa i jego pozycji na rynku. Ich wygląd nabiera szczególnego znaczenia, między innymi w przypadku pracowni architektonicznych. Wówczas, wystarczy często rzut oka na bryłę budynku, by ocenić charakter i styl pracowni, z którą będziemy mieć do czynienia. A jakie świadectwo wystawia krakowskiej pracowni Archeton jej nowa siedziba Archetura?

Czytaj więcej »Archetura – krakowski biurowiec klasy A

Własny dom – szybko, ekonomicznie – i z dopłatą do kredytu 50%

Marzenia o własnym domu nie musi zatrzeć obecna sytuacja na rynku finansowym. Nowelizacja ustawy o finansowym wspieraniu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania z 2 stycznia br. wprowadziła zasadnicze zmiany. Jedną z nich jest możliwość przystąpienia osób spokrewnionych lub spowinowaconych z kredytobiorcą do umowy kredytu preferencyjnego.Czytaj więcej »Własny dom – szybko, ekonomicznie – i z dopłatą do kredytu 50%

Archeton wspiera najuboższych w budowie własnego domu

Rok temu firma projektowa ARCHETON Sp. z o.o. dołączyła do grona partnerów organizacji pozarządowej Habitat for Humanity, której celem jest budowa domów dla niezamożnych rodzin nie posiadających własnego mieszkania lub żyjących w warunkach poniżej dopuszczalnych. W Polsce ta organizacja pozarządowa pomogła już 150 rodzinom, a na całym świecie wybudowała 200 tysięcy domów.
Czytaj więcej »Archeton wspiera najuboższych w budowie własnego domu