RPP

Raport tygodniowy Inwestycje.pl: Reakcje banków na kolejne cięcie stóp procentowych

25 marca RPP po raz trzeci w tym roku obniżyła stopy procentowe. Automatycznie spadło maksymalne oprocentowanie produktów kredytowych, ale głównie w tych bankach, które dotychczas utrzymywały stawki na najwyższym dopuszczalnym poziomie. Co w ciągu minionego tygodnia zmieniło się w bankowości dla klientów indywidualnych?
Czytaj więcej »Raport tygodniowy Inwestycje.pl: Reakcje banków na kolejne cięcie stóp procentowych

Ze Stanów wieje grozą

Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych, chce aby rząd wydał w 2010 r. o 1,75 bln dolarów więcej, niż wyniosą wpływy budżetowe. Stanowi to 12 proc. PKB tego kraju. To więcej niż podczas II Wojny Światowej. Przyjdzie więc podwyższać podatki,  co spowoduje spadek konsumpcji indywidualnej i w efekcie popytu. A to będzie stanowić kolejny przyczynek dla pogłębiania się recesji.
Czytaj więcej »Ze Stanów wieje grozą

W opinii Union Investment TFI najbliższy rok będzie należał przede wszystkim do funduszy obligacji

Zespół zarządzających Union Investment TFI opracował prognozę na 2009 rok dla rynku pieniężnego i kapitałowego. Wynika z niej, że największe stopy zwrotu powinny przynieść fundusze obligacji i pieniężne. Natomiast o akcjach mogą myśleć tylko długoterminowi inwestorzy.
Czytaj więcej »W opinii Union Investment TFI najbliższy rok będzie należał przede wszystkim do funduszy obligacji

Co może się wydarzyć w gospodarce i w przedsiębiorstwach w 2009 r. – czy gospodarka polska ma szanse na utrzymanie 3% wzrostu gospodarczego?

Gospodarka i przedsiębiorstwa weszły w końcu 2008 r. w okres osłabienia gospodarczego. W opinii PKPP Lewiatan gospodarka utrzyma się w 2009 r. na ścieżce wzrostu, choć wzrost ten będzie słabszy niż w roku poprzednim. Warunkiem dodatniego wzrostu jest rzetelna, szybka praca rządu i parlamentu na rzecz rozwiązań wspierających rozwój gospodarczy.
Czytaj więcej »Co może się wydarzyć w gospodarce i w przedsiębiorstwach w 2009 r. – czy gospodarka polska ma szanse na utrzymanie 3% wzrostu gospodarczego?