Royal Bank of Scotland

Rynki wschodzące generują wzrost globalnych płatności

Zgodnie z World Payments Report 2011, opublikowanym przez Capgemini, Royal Bank of Scotland (RBS) i Efma rynek płatności jest odporny na cykle dekoniunkturalne. Wolumen płatności bezgotówkowych wzrósł choć w nieco wolniejszym tempie o pięć procent w 2009 roku do 260 mld euro, kontynuując dziewięcioprocentowy trend wzrostowy od 2008 r.

Czytaj więcej »Rynki wschodzące generują wzrost globalnych płatności

Pierwsze i drugie miejsce polskich banków w finale ogólnoeuropejskiej gry symulacyjnej Visa Challenge ‘09

Zakończyła się piąta edycja Visa Challenge, zespołowej gry weryfikującej wiedzę i umiejętności pracowników banków członkowskich Visa Europe. Najlepszą drużyną w Europie został zespół QLKI reprezentujący mBank, detaliczną część BRE Banku S.A.; drugie miejsce zajął zespół Blue Team z AIG Bank Polska; trzecie – zespół z Royal Bank of Scotland.Czytaj więcej »Pierwsze i drugie miejsce polskich banków w finale ogólnoeuropejskiej gry symulacyjnej Visa Challenge ‘09

Ponury styczeń

Od wielu dni mamy pochmurne dni, również na rynkach giełdowych. WIG20 zdążył stracić już około 15 proc. licząc od styczniowego szczytu. Wczoraj na kilka godzin zaświeciło słońce nad warszawską giełdą, głównie za sprawą Wall Street.
Czytaj więcej »Ponury styczeń