Archiwa tagu: Roman Napierała

D-Link świętuje 25-lecie bezprzewodowego Internetu

Dziś mija dwadzieścia pięć lat od wydarzenia, które zapoczątkowało erę bezprzewodowego Internetu. 24 maja 1985 roku amerykańska Federalna Komisja Łączności (Federal Communications Commission — FCC) podjęła decyzję zezwalającą na nielicencjonowany dostęp do pasma radiowego, co utorowało drogę do opracowania standardu 802.11 technologii Wi-Fi i innych technologii bezprzewodowych.

D-Link dla średnich i dużych

Firma D-Link wprowadza na rynek kolejne urządzenia dla średnich i dużych przedsiębiorstw: przełącznik DWS-4026 oraz punkt dostępowy DWL-8600AP. Oba urządzenia pracujące w technologii 802.11n. stworzono z myślą o klientach korporacyjnych, którym zależy na stworzeniu wydajnej i elastycznej w rozbudowie sieci umożliwiającej efektywną komunikację – zarówno kablową jak i bezprzewodową.

D-Link i Kaspersky Lab podpisały umowę w celu rozszerzenia funkcjonalności produktów z serii NetDefend

Firma Kaspersky Lab przystąpiła do programu D-Linka Global Alliance jako partner technologiczny. Umowa ta umożliwi marce D-Link rozszerzenie funkcjonalności rozwiązań UTM (Unified Threat Management – ujednolicone zarządzanie zagrożeniami) i przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa sieci.