Roman Jamiołkowski

Konkurs na projekt rewitalizacji zabytkowej elektrociepłowni Fortum w Zabrzu rozstrzygnięty

Rozstrzygnięty został konkurs na projekt rewitalizacji Elektrociepłowni w Zabrzu. Był on skierowany do studentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Nagrodę główną w wysokości 3 tys. zł otrzymali Katarzyna Magiera oraz Piotr Furman – autorzy pracy „Oranżeria Fortum”. Inicjatorem konkursu był koncern energetyczny Fortum.

Czytaj więcej »Konkurs na projekt rewitalizacji zabytkowej elektrociepłowni Fortum w Zabrzu rozstrzygnięty

Ruszyła wyprawa rowerowa Fortum w ramach programu „Z Hałdy do Skandynawii”

Grupa śląskich dzieci wyjeżdża dziś do Norwegii, aby wziąć udział w wyprawie rowerowej na Przylądek Północny. Jest to główny etap programu „Z Hałdy do Skandynawii”, powstałego z inicjatywy koncernu energetycznego Fortum i realizowanego we współpracy z Fundacją Ulica i AWF Katowice. Celem programu jest wyrównanie szans i aktywizacja dzieci z Górnego Śląska.

Czytaj więcej »Ruszyła wyprawa rowerowa Fortum w ramach programu „Z Hałdy do Skandynawii”

Wymień baterie na nasiona kwiatów i uratuj sanatorium w Sokołowsku – wspólna akcja ekologa Dominika Dobrowolskiego i Fortum

Tysiąc torebek z nasionami wiosennych kwiatów, ufundowanych przez firmę Fortum, czeka na mieszkańców Wrocławia, którzy przyniosą zużyte baterie w najbliższą niedzielę 20 marca br., w godz. 10-18 pod pręgierz na wrocławskim rynku. To wspólna inicjatywa ekologa Dominika Dobrowolskiego oraz fińskiego koncernu energetycznego Fortum, której celem jest pomoc Fundacji In Situ w odbudowie dawnego Sanatorium dr Brehmera w Sokołowsku.

Czytaj więcej »Wymień baterie na nasiona kwiatów i uratuj sanatorium w Sokołowsku – wspólna akcja ekologa Dominika Dobrowolskiego i Fortum