Archiwa tagu: Roger Thompson

Fala groźnych aplikacji zalała Facebooka

AVG Technologies, producent najpopularniejszego na świecie darmowego oprogramowania antywirusowego, ujawnił dziś badania na temat ogromnej fali szkodliwych aplikacji, która zalała użytkowników Facebooka w zeszłym tygodniu. Badacze AVG informują, że od północy do godziny 9 rano czasu EST (od 6 rano do 15.00 w Polsce) w sobotę, 15 maja 2010 r., oprogramowanie AVG wykryło i zablokowało… Czytaj dalej »

Wszechobecny Facebook

Roger Thompson, Chief Technology Officer w AVG Technologies, na swoim oficjalnym blogu eksperckim zwrócił uwagę na niepokojące zjawisko – aktywność użytkowników Facebooka jest śledzona przez ponad 100 000 portali na całym świecie. Okazuje sie, że Facebook jest powiązany z tymi portalami za pomocą nowych, społecznościowych pluginów.

Wykorzystanie portali społecznościowych w firmach

W momencie pojawienia się pierwszych portali społecznościowych takich, jak MySpace i Facebook wiele firm postrzegało je jako element rozpraszający pracowników i zdecydowało się na ich zablokowanie. Jednak wraz z pojawieniem się innych platform, jak np. Twitter czy Blip, firmy zaczęły dostrzegać potencjał kryjący się w możliwości wykorzystania serwisów tego typu do celów biznesowych.

Społeczności zagrożone

Internetowe społeczności cieszą się wśród Polaków coraz większą popularnością. Aż dwie trzecie polskich internautów posiada konto na portalu społecznościowym . Furorę robi łącząca kolegów i koleżanki ze szkolnej ławki Nasza-klasa.pl – z 13 milionami użytkowników najpopularniejszy obecnie w Polsce serwis społecznościowy, biznesowo zorientowany Goldenline.pl czy rosnący w Polsce w siłę Facebook.

AVG LinkScanner zapewnia bezpieczeństwo w sieciach społecznościowych

Twitter, Blip i inne sieci społecznościowe są zagrożone przez złośliwe strony WWW ukrywające się za skróconymi adresami URL; LinkScanner wykrywa te zagrożenia pozwalając na swobodne korzystanie z tych serwisów.Popularna praktyka umieszczania skróconych adresów URL w „tweetach” Twittera, postach Blipa oraz innych wiadomościach publikowanych w serwisach społecznościowych stanowi okazję dla hakerów, którzy wykorzystują anonimowość tych adresów… Czytaj dalej »