Rockwool

Eksperci Rockwool projektują z dziećmi

Firma Rockwool wzięła udział w pierwszej w Polsce akcji projektowania przedszkola z udziałem dzieci. Projekt ten jest realizowany przez Fundację Młodej Kultury Hopsiup oraz Urząd Dzielnicy Żoliborz, pod patronatem Ambasady Danii i Duńskiego Instytutu Kultury. Celem inicjatywy jest zaprojektowanie budynku, który będzie odpowiadał potrzebom jego głównych użytkowników – przedszkolaków i ich wychowawców. Duży nacisk położono również na energooszczędność przedszkola oraz jego przyjazność  dla środowiska.

Czytaj więcej »Eksperci Rockwool projektują z dziećmi

Rockwool po raz kolejny Budowlaną Marką Roku

Badania przeprowadzone na około 2 tys. firm wykonawczych dowiodły, że Rockwool jest niekwestionowanym liderem na rynku materiałów izolacyjnych w kategorii wełny mineralnej i skalnej. Wynika to przede wszystkim z wysokiej jakości produktów, jak również wsparcia i działań realizowanych w ramach szeroko pojętego doradztwa w dziedzinie efektywności energetycznej budynków.

Czytaj więcej »Rockwool po raz kolejny Budowlaną Marką Roku

Rockwool partnerem kampanii „Duński sposób na życie w równowadze z naturą i rozwojem technologiczno-ekonomicznym”

Wywodząca się z Danii firma Rockwool została partnerem kampanii informacyjno-promocyjnej „Danish Sustainable Living”. Celem przedsięwzięcia jest promocja w Polsce duńskiego sposobu na życie, którego istotnym elementem jest zapewnienie trwałego rozwoju technologiczno-ekonomicznego przy jednoczesnym poszanowanie środowiska naturalnego. To ważne, bo jeszcze nie wszyscy w naszym kraju wiedzą, że te cele nie tylko nie są sprzeczne, ale dzięki synergii dają lepsze rezultaty.

Czytaj więcej »Rockwool partnerem kampanii „Duński sposób na życie w równowadze z naturą i rozwojem technologiczno-ekonomicznym”

Archetura – krakowski biurowiec klasy A

Budynki będące siedzibami firm są często ich pierwszą wizytówką. Nierzadko świadczą o statusie przedsiębiorstwa i jego pozycji na rynku. Ich wygląd nabiera szczególnego znaczenia, między innymi w przypadku pracowni architektonicznych. Wówczas, wystarczy często rzut oka na bryłę budynku, by ocenić charakter i styl pracowni, z którą będziemy mieć do czynienia. A jakie świadectwo wystawia krakowskiej pracowni Archeton jej nowa siedziba Archetura?

Czytaj więcej »Archetura – krakowski biurowiec klasy A

Bezpieczeństwo pożarowe budynków

Jak ważne jest bezpieczeństwo pożarowe budynków, uświadamia nam wydarzenie sprzed kilku dni z Łodzi, kiedy to ogień prawie doszczętnie strawił kilka budynków znajdujących się na terenie dawnych zakładów Wifamy. Obecnie kompleks ten był siedzibą wielu przedsiębiorstw, firm usługowych i instytucji. W takich przypadkach pojawia się zawsze pytanie, czy można było zapobiec nieszczęściu lub chociaż ograniczyć jego skutki?Czytaj więcej »Bezpieczeństwo pożarowe budynków

Budujesz, remontujesz? Rockwool Polska ma dla Ciebie nowy serwis internetowy

Zastanawiasz się, czy warto ocieplić dom? Nie wiesz, jaki materiał izolacyjny będzie dla Ciebie najlepszy? A może masz trudności ze znalezieniem doświadczonego wykonawcy? Odpowiedzi, między innymi na te pytania, znajdziesz w nowym serwisie internetowym firmy Rockwool Polska – www.dom.rockwool.pl.Czytaj więcej »Budujesz, remontujesz? Rockwool Polska ma dla Ciebie nowy serwis internetowy

Unia Europejska wprowadza ważne zmiany w dyrektywie na rzecz energooszczędnego budownictwa

Wczoraj Parlament Europejski przyjął zmiany w Dyrektywie w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Zgodnie z nimi, już od 2021 roku, na terenie Unii Europejskiej mają być wznoszone wyłącznie budynki o bardzo niskim zapotrzebowaniu na energię, zasilane, choćby częściowo, z odnawialnych źródeł energii.

Czytaj więcej »Unia Europejska wprowadza ważne zmiany w dyrektywie na rzecz energooszczędnego budownictwa