Robert Rozesłaniec

Inteligentna nawigacja już niedługo w Polsce

Firma AutoGuard S.A., wiodący dostawca rozwiązań telematycznych, rozpoczęła prace nad systemem iNord czyli tzw. inteligentną informacją o ruchu drogowym. Spółka otrzymała 787,9 tys. zł dofinansowania na ten projekt z PARP w ramach środków z Unii Europejskiej w programie ,,Wsparcie inwestycji B+R w przedsiębiorstwach”. Łączny koszt inwestycji wyniesie 1,8 mln zł. Prace nad projektem iNord zakończą się w czerwcu 2011 roku.

Czytaj dalej »Inteligentna nawigacja już niedługo w Polsce

AutoGuard obchodzi 10-te urodziny

AutoGuard S.A., lider polskiego rynku systemów opartych na lokalizacji satelitarnej, podsumował osiągnięcia dziesięcioletniej działalności. W ciągu dwóch najbliższych lat AutoGuard planuje umocnienie pozycji na krajowym rynku usług telematycznych i ubezpieczeń oraz wypracowanie silnych podstaw do dalszej ekspansji zagranicznej. Cele strategiczne zakładają również inwestycje w rozwój w oparciu o własny know-how oraz fuzje i przejęcia podmiotów z branży telematycznej.

Czytaj dalej »AutoGuard obchodzi 10-te urodziny

AutoGuard partnerem technologicznym Orange w zakresie rozwiązań lokalizacyjnych

W oparciu o technologię opracowaną przez firmę AutoGuard S.A., operator komórkowy Orange, jako pierwszy w Polsce wprowadził na rynek nową usługę Autolokalizator. Rozwiązanie umożliwia monitorowanie prędkości, położenia oraz przebiegu trasy pojazdów. Nowa usługa skierowana jest przede wszystkim do firm dysponujących mniejszymi flotami, które nie potrzebują kosztownych systemów lokalizacyjnych.Czytaj dalej »AutoGuard partnerem technologicznym Orange w zakresie rozwiązań lokalizacyjnych

AutoGuard odwołuje IPO

AutoGuard S.A., planujący debiut na GPW w Warszawie, odstąpił od przeprowadzenia Oferty Publicznej. Jednocześnie Zarząd Spółki rozważa alternatywne działania w celu sfinansowania swoich celów inwestycyjnych. Pomimo kryzysu AutoGuard odnotowuje rekordowe wyniki finansowe – w 2008 roku przychody i zysk netto wzrosły o 12%.
Czytaj dalej »AutoGuard odwołuje IPO