Robert Gajda

ABC Data uruchamia pierwszą w regionie platformę do sprzedaży usług i produktów stworzonych w oparciu o model cloud firmy Microsoft

ABC Data S.A. – na bazie autorskiego pomysłu i z wykorzystaniem własnej, internetowej platformy sprzedażowej InterLink – uruchomi CloudLink, pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej internetowy system sprzedaży usług i produktów wykorzystujących platformę Windows Azure firmy Microsoft. To pierwszy tego typu projekt w naszej części Europy, realizowany przez Microsoft wspólnie z dystrybutorem.

Czytaj dalej »ABC Data uruchamia pierwszą w regionie platformę do sprzedaży usług i produktów stworzonych w oparciu o model cloud firmy Microsoft

Listonic – biznes w chmurach

W związku z dynamicznym rozwojem firma Listonic, oferująca aplikację do tworzenia mobilnych list zakupów, stanęła przed koniecznością inwestycji w kolejne serwery, które obsłużą coraz większą ilość danych. Listonic postanowił jednak zrezygnować z inwestycji we własną infrastrukturę IT, na korzyść poświęcenia się rozwojowi swojego produktu. Komfortowym, niezawodnym, a przy tym tanim rozwiązaniem okazało się przeniesienie infrastruktury odpowiedzialnej za zarządzanie usługami firmy do chmury, proponowane przez Microsoft. Obecnie Listonic umożliwia bardzo wygodne zarządzanie zakupami blisko 100 tysiącom klientów na całym świecie.

Czytaj dalej »Listonic – biznes w chmurach

Pierwszy etap konkursu Windows Azure zakończony

Zakończył się pierwszy etap konkursu „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”, w ramach którego firmy tworzące oprogramowanie mogą wygrać bezpośrednie wsparcie Microsoft w zakresie marketingu i sprzedaży rozwiązań stworzonych w ramach programu, a także wysokie nagrody pieniężne oraz udział w konferencji Worldwide Partner Conference w Los Angeles. Do konkursu zgłoszono 149 projektów aplikacji, które zostaną napisane z wykorzystaniem platformy Windows Azure.

Czytaj dalej »Pierwszy etap konkursu Windows Azure zakończony