Riverside

Riverside ma za sobą kolejny udany rok

The Riverside Company ma za sobą kolejny udany rok. Mimo wyjątkowo trudnych warunków rynkowych, fundusz zainwestował ponad 400 mln euro w 29 spółek na całym świecie. Pośród innych istotnych wydarzeń minionego roku jest m.in. zwiększenie wyceny 80% funduszy, przekazanie inwestorom 285 milionów euro z siedmiu wyjść z inwestycji, zamknięcie funduszu na poziomie o 37% wyższym od zakładanego oraz otwarcie dwudziestego biura na świecie w Londynie.

Czytaj więcej »Riverside ma za sobą kolejny udany rok

Riverside sprzedał spółkę EM Test

Ponad 3-krotna stopa zwrotu z kapitału oraz wewnętrzna stopa zwrotu brutto na poziomie 38 procent to wyniki ponad 4-letniej współpracy między globalną firmą private equity Riverside a szwajcarskim producentem i dostawcą urządzeń do testowania kompatybilności elektromagnetycznej EM Test Group. Riverside zakończył inwestycję w spółce sprzedając jej udziały firmie AMETEK Inc. za łączną kwotę 83 milionów franków szwajcarskich.

Czytaj więcej »Riverside sprzedał spółkę EM Test

Rewelacyjne wyjście Riverside z inwestycji

Ponad 10-krotna stopa zwrotu z kapitału oraz wewnętrzna stopa zwrotu brutto na poziomie 68 procent to wyniki ponad 4-letniej współpracy między globalną firmą private equity Riverside a amerykańskim producentem okiennych folii ochronnych SunTek Holding Company (funkcjonującym na rynku pod nazwą CLC). Riverside właśnie poinformował o wyjściu ze spółki. Sprzedaż CLC jest już 5. wyjściem Riverside z inwestycji w roku 2010.

Czytaj więcej »Rewelacyjne wyjście Riverside z inwestycji

Fundusz Private Equity pomaga przedsiębiorstwom osiągać zyski w czasie kryzysu

Po czterech latach owocnej współpracy, Riverside, globalna firma private equity koncentrująca się na sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, sprzedaje niemiecką spółkę Teufel Speakers firmie HgCapital, funduszowi private equity inwestującemu w Europie. Przejęcie nie zostało jeszcze sfinalizowane i firmy oczekują na akceptację regulatora. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Czytaj więcej »Fundusz Private Equity pomaga przedsiębiorstwom osiągać zyski w czasie kryzysu