Rik Ferguson

2 Rik Ferguson

Trend Micro: Zakłóć, przerwij, uniknij – jak skutecznie walczyć z atakami ukierunkowanymi i zagrożeniami APT

trend microZagrożenia typu APT i ataki ukierunkowane stanowią realne niebezpieczeństwo dla firm i instytucji na całym świecie. Według ekspertów Trend Micro, kluczem do skutecznej obrony przed nimi jest przede wszystkim nieustanne gromadzenie, analizowanie   i korelowanie danych na temat przeprowadzonych ataków. Pozwala to wyodrębnić wzorce działania cyberprzestępców, ulepszać mechanizmy obrony i skutecznie zapobiegać zagrożeniom.

Czytaj dalej »Trend Micro: Zakłóć, przerwij, uniknij – jak skutecznie walczyć z atakami ukierunkowanymi i zagrożeniami APT

3 Rik Ferguson

Trend Micro: Rewolucja w wirtualnym łataniu systemu

trendmicroPatch, czyli inaczej poprawka lub łatka, to jedno z podstawowych narzędzi używanych przez producentów oprogramowania do eliminowania różnych błędów i luk – w tym do ochrony systemu przed rosnącą cyberprzestępczością. Szybkie uaktualnienia fragmentu kodu programu można uznać za kluczowy mechanizm służący utrzymaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa użytkowników i ich danych. Niestety, poprawki coraz częściej nie nadążają za tempem narzuconym przez wirtualnych przestępców. Z tego powodu firma Trend Micro udostępnia swoim klientom rozwiązanie, pozwalające chronić oprogramowanie przed atakami, których celem są istniejące w nim luki – virtual patching. Dzięki temu użytkownicy rozwiązań Deep Security oraz OfficeScan Intrusion Defense Firewall nie muszą obawiać się o generowane koszty, a także opóźnienia związane z tradycyjnym uaktualnianiem zabezpieczeń.

Czytaj dalej »Trend Micro: Rewolucja w wirtualnym łataniu systemu

4 Rik Ferguson

Stary malware w nowej odsłonie

trendmicroKto powiedział, że nie można nauczyć starego oprogramowania nowych sztuczek? Niedawno pojawiły się informacje o swego rodzaju powrocie malware’u ZBOT. Wkrótce potem media przekazały wiadomość, że ZBOT rozprzestrzenia się za pośrednictwem Facebooka. A teraz okazuje się, że istnieje całkiem nowa wersja tego programu, która potrafi rozprzestrzeniać się w pełni samodzielnie.

Czytaj dalej »Stary malware w nowej odsłonie

Jak skutecznie chronić firmę przed zagrożeniami ukierunkowanymi?

Na całym świecie cyberprzestępcy toczą bitwę, z której istnienia wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy. Całkiem niedawno duża firma, która znalazła się na celowniku cyberprzestępców i padła ofiarą ataku ukierunkowanego, straciła ponad 60 milionów dolarów. Czy ochrona przed tego rodzaju atakami jest możliwa? Co powinny zrobić firmy, by chronić się przed zagrożeniami ukierunkowanymi?

Czytaj dalej »Jak skutecznie chronić firmę przed zagrożeniami ukierunkowanymi?

Czego naprawdę się boimy?

Większość z nas ma gęsią skórkę na myśl o nawiedzonych domach czy tajemniczych zjawach. Boimy się pająków, ciemności, duchów. Halloween to dobry czas na to, by zastanowić się nad tym, czego się obawiamy. Czy przeciętny użytkownik sieci boi się także o bezpieczeństwo cyfrowego życia? Tak. Co więcej – powinien. Jednak wiele osób nie robi wystarczająco dużo, by chronić się przed niebezpieczeństwami.

Czytaj dalej »Czego naprawdę się boimy?

5 Rik Ferguson

Zarządzanie wieloma kontami online

Niezależnie od tego, czy jesteśmy zwykłymi użytkownikami sieci, social media guru, czy też webmasterami, wszyscy korzystamy z wielu różnych stron internetowych. Wystarczy podać login i hasło i już można sprawdzić pocztę, zrobić zakupy online, przelać pieniądze przez internet. Trend Micro przeprowadziło badania, z których wynika, iż przeciętny użytkownik sieci zarządza co najmniej dziesięcioma kontami.

Czytaj dalej »Zarządzanie wieloma kontami online

DigiNotar, Iran, certyfikaty i użytkownicy internetu

DigiNotar jest holenderskim urzędem certyfikacyjnym. Może przyznawać certyfikaty, które umożliwiają stronom oferującym bezpieczną, zaszyfrowaną wymianę danych udowodnienie, że są tym, za kogo się podają. Certyfikaty te można porównać do cyfrowych paszportów. Ostatnio doszło do naruszenia zabezpieczeń firmy DigiNotar i wydano dużą liczbę fałszywych certyfikatów. Pełną listę można tutaj, należy jednak nadmienić, że z biegiem czasu może się ona wydłużyć.

Czytaj dalej »DigiNotar, Iran, certyfikaty i użytkownicy internetu