Archiwa tagu: redNet Consulting

Mieszkanie dla singla

Cieszący się największym powodzeniem na rynku, kredyt mieszkaniowy w programie: Rodzina na swoim, niebawem będą mogli zaciągnąć także single. Po nowelizacji przepisów osoby nie pozostające w związku będą mogły skorzystać z państwowych dopłat do odsetek kredytowych przez pierwszych osiem lat spłaty.

Tegoroczne wakacje lepsze od poprzednich

Spółka redNet Consulting przyjrzała się dynamice sprzedaży mieszkań w okresie wakacyjnym 2010 r. Dane z tego roku zestawiono z analogicznym okresem w roku 2009. Analizę przeprowadzono w siedmiu największych miastach Polski. Wyniki są optymistyczne. Passa na rynku nieruchomości trwa, a wakacyjna tendencja wzrostowa powinna się utrzymać również jesienią.

Za pensję uda się kupić najwyżej pół metra mieszkania

Za przeciętne wynagrodzenie Polak mógł kupić w maju od 0,31 do 0,49 m kw. mieszkania w zależności od regionu. Najmniej, bo niecałą jedną trzecią metra kw., uwzględniając przeciętne wynagrodzenie w województwie oraz średnie ceny transakcyjne mieszkań, kupi krakus i poznaniak – wynika ze wspólnego raportu Gold Finance oraz firmy monitorującej rynek nieruchomości redNet Consulting.