Red Sky

Nawet 1 milion złotych na rozwój e-biznesu!

Ruszyła kolejna, czwarta już edycja Global Startup Challenge – międzynarodowego konkursu dla osób posiadających innowacyjny pomysł na e-biznes. W tym roku najlepsze projekty mają szansę na uzyskanie finansowania w wysokości aż 1 miliona zł!  Zgłoszenia do konkursu – organizowanego przez Polską Fundację Przedsiębiorczości i Spółkę Red Sky – można wysyłać do 24 lutego br. Partnerem inicjatywy jest Technopark Pomerania, który zapewnia wsparcie organizacyjne i udostępnia finalistom nowoczesną infrastrukturę.

Czytaj więcej »Nawet 1 milion złotych na rozwój e-biznesu!

Solpeo zwycięzcą konkursu na najbardziej innowacyjny startup – Global Startup Challenge 2012

Solpeo Gaming Platform to oprogramowanie do tworzenia gier na przeglądarki internetowe oraz urządzenia mobilne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii HTML5 producenci będą mogli obniżyć koszty produkcji nawet kilkukrotnie. Wszystko dzięki zastosowaniu jednego wspólnego kodu programistycznego dla wszystkich urządzeń. Oprócz tego gry będą mogły być wzbogacone o dodatkowe niedostępne do tej pory funkcjonalności. Dwie zbliżone technologicznie firmy zostały już na świecie dostrzeżone i przejęte za kwoty 10-20 mln USD.

Czytaj więcej »Solpeo zwycięzcą konkursu na najbardziej innowacyjny startup – Global Startup Challenge 2012

Rusza rekrutacja do III edycji Global Startup Challenge

Na początku września rozpocznie się trzecia już edycja konkursu Global Startup Challenge. W ramach tego wydarzenia zostaną zorganizowane specjalne warsztaty oraz doradztwo eksperckie w zakresie programowania, grafiki, kwestii prawnych. Najlepszy pomysł na biznes może dostać dofinansowanie nawet 200 tys. euro. Czas nadsyłania zgłoszeń upływa 10 sierpnia br.

Czytaj więcej »Rusza rekrutacja do III edycji Global Startup Challenge

Wygrany zabiera wszystko – premiera nowego serwisu wowin.com

Wowin.com to tzw. „skill gaming portal”, który daje użytkownikom możliwość rywalizacji w prostych grach zręcznościowych, gdzie stawką są rzeczywiste pieniądze. Aby przystąpić do rozgrywek, użytkownik dokonuje wpłaty na swoje konto i uiszcza opłatę za przystąpienie do gry. Im więcej graczy bierze udział w danej rozgrywce, tym większa jest główna nagroda. Zdobywa ją gracz, który osiągnie najlepszy wynik w danej rozgrywce.

Czytaj więcej »Wygrany zabiera wszystko – premiera nowego serwisu wowin.com

Sklep Bezokularow.pl ma nowych inwestorów

Polacy mają szansę jeszcze liczniej reprezentować 125 milionową grupę użytkowników soczewek kontaktowych na świecie. Jeden z liderów polskiego rynku sprzedaży soczewek kontaktowych on-line zyskuje nowych udziałowców. Spółka Xevin Investments i Red Sky, właściciel największego polskiego projektu internetowego w skali globalnej – FilesTube.com, wniosą do bezokularow.pl dodatkowy kapitał, ale przede wszystkim know-how w zakresie tworzenia i rozwoju projektów globalnych oraz zasilą sklep Bezokularow.pl w nowoczesne technologie e-commerce. Spółka Bezokularow.pl zapowiada zwiększenie sprzedaży oraz intensywne działania informacyjno-edukacyjne. 

Czytaj więcej »Sklep Bezokularow.pl ma nowych inwestorów