Ralf Benzmüller

G Data Raport Malware 2012: Epidemia złośliwego oprogramowania na urządzenia mobilne

G DataJak pokazuje najnowsze badanie „G Data Malware Raport 2012” właściciele smartfonów i tabletów z Androidem, stają się co raz częściej obiektem ataków. Nasi eksperci przeanalizowali okres od lipca do grudnia 2012 roku. W drugiej połowie roku liczba nowo wykrytych zagrożeń na urządzenia mobilne zwiększyła się prawie pięciokrotnie w stosunku do pierwszego półrocza. Z końcem roku liczba ta osiągnęła maksimum, ponad 140 tys. unikalnych złośliwych programów. W tym samym czasie, kiedy aktywność cyberprzestępców na Androida osiągnęła apogeum, liczba nowych wirusów na urządzenia PC ustabilizowała się i pozostaje na stałym poziomie. Przestępcy zrezygnowali z masowych ataków, skupiając się na przygotowaniu bardziej zaawansowanych i złożonych aplikacji. Z końcem 2012 roku łączna liczba wykrytych nowych zagrożeń na system Windows osiągnęła liczbę  ponad 2,6 miliona sztuk. Pełny raport G Data 2/2012 dostępny online.

Czytaj dalej »G Data Raport Malware 2012: Epidemia złośliwego oprogramowania na urządzenia mobilne

Windows 7 – szybciej, ale nie bezpieczniej

Poprawa bezpieczeństwa, głównie w wersjach przeznaczonych dla przedsiębiorstw.Rozpoczęła sie oficjalna sprzedaż system Windows 7. Nowy system operacyjny jest wyraźnie szybszy niż jego poprzednik Vista, ale co jeśli chodzi o bezpieczeństwo?  Czy Windows 7 w perspektywie ochrony systemu przed złośliwym oprogramowaniem jest również lepszy od swoich poprzedników. G Data skontrolowała mechanizmy zabezpieczeń nowego systemu operacyjnego.Czytaj dalej »Windows 7 – szybciej, ale nie bezpieczniej

Skandal Popularne serwisy WWW – zainfekowane!

Złośliwe programy czają się nie tylko w ciemniejszych zakamarkach Internetu. Jak donosi producent oprogramowania antywirusowego G Data Software, mamy do czynienia z nowym, bardzo niebezpiecznym sposobem rozpowszechniania się złośliwego oprogramowania. Skala zjawiska jest zaskakująca. Dla milionów użytkowników planujących świąteczne zakupy w Internecie może się to okazać wielkim zagrożeniem.Czytaj dalej »Skandal Popularne serwisy WWW – zainfekowane!