Raiffeisen Bank

Nowa odsłona platformy R-Dealer dla Raiffeisen Bank Polska od Infovide-Matrix

Konsultanci Infovide-Matrix wdrożyli w Raiffeisen Bank Polska nową wersję walutowej platformy transakcyjnej R-Dealer. Przebudowaniu uległ interface użytkownika oraz wprowadzono kilka nowych zaawansowanych funkcji transakcyjnych. W ramach projektu unowocześniono także system wspierający pracowników Banku w realizacji sprzedaży produktów finansowych przez kanał telefoniczny.

Czytaj więcej »Nowa odsłona platformy R-Dealer dla Raiffeisen Bank Polska od Infovide-Matrix

Sfinks porozumiał się z bankami w sprawie oddłużenia

Sfinks Polska – spółka zarządzająca restauracjami Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło – uzgodnił z bankami ING, PKO BP i Raiffeisen restrukturyzację zadłużenia. Porozumienie przewiduje m.in. konwersję długu na akcje, umorzenie, a także częściową spłatę długu i spłaty w ratach. Ostateczny układ tych elementów będzie zależał od kwoty pozyskanej z nowej emisji akcji Sfinksa. Niezależnie od sposobu restrukturyzacji porozumienie znacznie ułatwi Sfinksowi realizację strategii i działalność operacyjną, a także umożliwi uruchomienie pożyczki w wysokości do 25 mln zł udzielonej przez akcjonariusza Sfinksa, Sylwestra Cacka.

Czytaj więcej »Sfinks porozumiał się z bankami w sprawie oddłużenia

Asseco Business Solutions wprowadza nowe rozwiązania w rodzinie produktów faktor

  • by

Asseco Business Solutions, firma dostarczająca nowoczesne rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw, rozszerzyła swoją ofertę produktów rodziny Faktor o dwa nowe rozwiązania: Analysys Client oraz CRM Faktor. W ten sposób Asseco Business Solutions zamierza umocnić swoją pozycję lidera na rynku rozwiązań IT dla faktorów.Czytaj więcej »Asseco Business Solutions wprowadza nowe rozwiązania w rodzinie produktów faktor

Akcje PZU można kupić w banku bez kolejki

Klienci pięciu banków są w uprzywilejowanej sytuacji i nie muszą tłoczyć się w kolejce, aby wziąć udział w najbardziej pożądanej giełdowej ofercie ostatnich lat. Wystarczy, że po akcje PZU pójdą do swojego banku. Taką możliwość mają właściciele ROR-ów w: Pekao, BPH, Alior Banku, mBanku i MultiBanku. Każda z tych instytucji posiada licencję maklerską, z której w prosty sposób mogą skorzystać ich klienci. Wystarczy, że złożą wniosek o aktywowanie rachunku maklerskiego. Od przyszłego roku do grona tych instytucji zamierza dołączyć też Raiffeisen Bank.

Czytaj więcej »Akcje PZU można kupić w banku bez kolejki

Zwycięzcy konkursów informatycznych Gazety Bankowej

11 marca w Hotelu Sheraton w Warszawie, Gazeta Bankowa rozdała nagrody w konkursach informatycznych: „Lider informatyki instytucji finansowych 2009” i „Hit roku 2010 dla instytucji finansowych”. Gazeta Bankowa już po raz ósmy wręczyła nagrody za najlepsze wdrożenia systemów informatycznych w konkursie „Lider informatyki instytucji finansowych 2009”. Nagrody przyznane zostały w czterech kategoriach.Czytaj więcej »Zwycięzcy konkursów informatycznych Gazety Bankowej