Przejdź do treści

Rada Polityki Pieniężnej

Stopy procentowe nie wzrosną

Rada Polityki Pieniężnej postanowiła utrzymać stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie. „Innej decyzji być nie mogło. Wzrost gospodarczy jest jeszcze słaby. Co prawda produkcja sprzedana przemysłu rośnie od 6 miesięcy, rosną również wynagrodzenia i zatrudnienie, ale I kwartale br. przychody firm były wyższe tylko o 1 proc.”– ocenia dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.

Czytaj dalej »Stopy procentowe nie wzrosną

Interwencja w czworokącie bermudzkim

Piątkowa interwencja Narodowego Banku Polskiego na rynku walutowym stała się sensacją na miarę – jeśli nie dziesięciolecia, bo tyle mniej więcej bank centralny od takich działań się powstrzymywał – to przynajmniej tygodnia. Od kilku dni huczało od słownych interwencji, w których przedstawiciele ministerstwa finansów i gospodarki, banku centralnego i wreszcie Rady Polityki Pieniężnej „przekonywali”, że nasza waluta jest zbyt mocna. Czy raczej, że zbyt szybko się umacnia. Szybkie przejście od słów do czynów było chyba jednak zbyt szybkie. Wyglądało wręcz na to, że bank centralny chce koniecznie doświadczyć tego, „jak to się robi” i pokazać rynkowi, że jest zdeterminowany, by złotego bronić przed umocnieniem się.

Czytaj dalej »Interwencja w czworokącie bermudzkim

Inteligo promuje zdalny zakup jednostek Funduszu Obligacji Długoterminowych

Ogólna sytuacja na rynku finansowym i kolejne obniżki stóp procentowych, dokonywane przez Radę Polityki Pieniężnej, sprzyjają inwestycjom długoterminowym. Dla klientów Inteligo zakup i zarządzanie jednostkami Funduszu Obligacji Długoterminowych jest wygodne i proste, ze względu na dostęp online.
Czytaj dalej »Inteligo promuje zdalny zakup jednostek Funduszu Obligacji Długoterminowych

TotalMoney.pl: 6 banków musi obniżyć oprocentowanie pożyczek gotówkowych

6 banków – spośród 24 przeanalizowanych przez porównywarkę finansową TotalMoney.pl – musi obniżyć oprocentowanie pożyczek gotówkowych. Przekracza ono bowiem poziom 22 proc. maksymalnego oprocentowania, które zostało określone w wyniku ostatniej obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.
Czytaj dalej »TotalMoney.pl: 6 banków musi obniżyć oprocentowanie pożyczek gotówkowych