Przejdź do treści

Quatra

Chmura obliczeniowa, czyli jak ograniczyć koszty w firmie

Laptop, bezprzewodowy dostęp do internetu czy smartfon – większość przedsiębiorców nie wyobraża sobie zarządzania biznesem bez korzystania z nowych technologii. Rozwiązania, które jeszcze przed kilkoma laty wydawały się zbędne, dziś usprawniają prowadzenie firmy, zwiększają elastyczność pracy oraz optymalizują koszty. Podobna przyszłość czeka cloud computing. Obecnie nikt, kto poważnie myśli o zarządzaniu biznesem, nie powinien lekceważyć chmury obliczeniowej. Dlaczego? Zgodnie z prognozami analityków, już za 2-3 lata technologia ta będzie powszechna. Dlatego warto już dziś przeanalizować „za” i „przeciw” korzystania z możliwości, jakie chmura oferuje małym i średnich przedsiębiorcom.

Czytaj dalej »Chmura obliczeniowa, czyli jak ograniczyć koszty w firmie

Sektor MŚP zmierza w stronę chmury

Małe i średnie przedsiębiorstwa dojrzały do korzystania z profesjonalnych, odpłatnych aplikacji wspierających zarządzanie biznesem – wynika z badania Instytutu Keralla Research przeprowadzonego na zlecenie marki Quatra, należącej do Sygnity SA. Już co drugi polski przedsiębiorca z sektora MŚP rozważa korzystanie z oprogramowania online. Jak pokazuje badanie, do chmury nie trzeba przekonywać właścicieli małych i średnich firm, ale mikroprzedsiębiorców, którzy wciąż z rezerwą podchodzą do nowych technologii i nie dostrzegają korzyści, jakie niesie cloud computing. Spośród właścicieli mikrofirm programami w modelu SaaS zainteresowanych jest 38 proc. przedsiębiorców.

Czytaj dalej »Sektor MŚP zmierza w stronę chmury

EDI, czyli „facebook” dla firm

Korzystanie z serwisów społecznościowych w relacjach prywatnych jest już powszechne. Ułatwiony kontakt ze znajomymi i stały dostęp do treści publikowanych w social media sprawiają, że przedsiębiorcy coraz częściej wdrażają analogiczne rozwiązania również w sferze biznesowej. Systemy informatyczne pozwalające na zarządzanie procesami biznesowymi z grupami kontrahentów i dostawców jeszcze do niedawna kosztowały setki tysięcy złotych. W ramach oprogramowania Quatra w modelu SaaS – EDI, czyli elektroniczna wymiany danych dostępna jest nieodpłatnie. Usługa ta znacznie przyspiesza i ułatwia koordynację wielu procesów biznesowych.

Czytaj dalej »EDI, czyli „facebook” dla firm