Przemysław Gacek

Płeć zawodu

Na jednego internautę – mężczyznę, który szuka pracy w księgowości, podatkach czy audycie przypada niemal pięć kobiet. Zdecydowanie więcej kobiet niż mężczyzn chciałoby również pracować w służbie zdrowia czy human resources – takie tendencje wynikają z analizy bazy zarejestrowanych użytkowników serwisu Pracuj.pl. Kobiety mniej chętnie niż mężczyźni zdecydowałyby się na przeprowadzkę „za pracą” do innego miasta.Czytaj więcej »Płeć zawodu

Rynek pracy zmienia się co miesiąc – Raport „Rynek pracy specjalistów w II kwartale 2009 r.”

W II kwartale 2009 w portalu Pracuj.pl pracodawcy opublikowali 38261 ofert – o 3% więcej niż minionym kwartale. Kryzys najbardziej dotknął branżę edukacyjną i szkoleniową, która zamieściła o ¼ ogłoszeń mniej, o 37% wzrosło natomiast zapotrzebowanie branży prawniczej.Czytaj więcej »Rynek pracy zmienia się co miesiąc – Raport „Rynek pracy specjalistów w II kwartale 2009 r.”

Noworoczne odbicie na rynku pracy

Sytuacja na rynku pracy na początku 2009 roku wyglądała dużo lepiej niż pod koniec 2008 roku. Liczba ofert pracy opublikowanych w portalu Pracuj.pl w styczniu wzrosła o 40% w stosunku do grudnia ubiegłego roku. Firmy wyraźnie skupiły się na wzmacnianiu szeregów sprzedażowych – handlowcy mieli do dyspozycji o 60% więcej propozycji zatrudnienia niż w grudniu.
Czytaj więcej »Noworoczne odbicie na rynku pracy