Prokom Investments

Petrolinvest wierci w Kazachstanie

Zarząd Petrolinvest SA informuje, że po przeprowadzeniu dodatkowych analiz potencjału geologicznego struktury Shyrak znajdującej się na koncesji OTG w Kazachstanie oraz wyników rozpoczętego odwiertu, Petrolinvest podjął decyzję o wznowieniu prac wiertniczych na odwiercie Shyrak 1. Zasoby prognostyczne struktury Shyrak oszacowane zostały przez niezależnego eksperta McDaniel & Associates na 311 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej.

Czytaj dalej »Petrolinvest wierci w Kazachstanie

Prokom Investments w związku z dzisiejszym artykułem Pulsu Biznesu

W związku z dzisiejszym artykułem Pulsu Biznesu pt. „Komornik puka do Prokomu”, Prokom Investments S.A. informuje, że nieprawdziwe są informacje by w wyniku działań Syndyka upadłej Telewizji Familijnej zostały zajęte jakiekolwiek istotne aktywa należące do Prokomu, w tym akcje spółek giełdowych. Działania Syndyka masy upadłościowej Telewizji Familijnej odbieramy jako nieuzasadnione na obecnym etapie postępowania sądowego i mogące wywołać szkodę niewspółmierną w stosunku do wysokości spornej kwoty. Prokom podejmie kroki prawne skutecznie zabezpieczające jego interes.

Czytaj dalej »Prokom Investments w związku z dzisiejszym artykułem Pulsu Biznesu

Komunikat Prokom Investments w sprawie potrącenia należności wobec upadłej spółki Telewizja Familijna S.A.

Prokom Investments S.A. (Prokom) informuje, że w dniu 24 czerwca 2010 roku dokonał potrącenia należności wobec upadłej spółki Telewizja Familijna S.A (Telewizja Familijna). Należność powstała w wyniku objęcia emisji obligacji Telewizji Familijnej przez Prokom w lipcu 2001 roku i nie została opłacona ze względu na pogarszający się stan finansowy spółki Telewizja Familijna.

Czytaj dalej »Komunikat Prokom Investments w sprawie potrącenia należności wobec upadłej spółki Telewizja Familijna S.A.

Prokom zwiększa zaangażowanie w Petrolinvest

Prokom Investments S.A. informuje, że w ramach podpisanej w 2007 roku umowy wsparcia strategicznego rozwoju Petrolinvest S.A., Prokom poprzez swoją spółkę zależną dofinansował Petrolinvest kwotą 50 mln PLN wykonując jednocześnie – częściowo – trójstronną umowę inwestycyjną zawartą przez Prokom, Petrolinvest oraz amerykańskie fundusze Kingsbrook Opportunities Master Fund i Iroquis Master Fund.Czytaj dalej »Prokom zwiększa zaangażowanie w Petrolinvest

Prokom Investments S.A. powołanie nowego Wiceprezesa Zarządu Prokom Investments S.A.

W dniu dzisiejszym na nowego Wiceprezesa Zarządu Prokom Investments S.A. powołany został Pan Andre Spark. W poprzednich latach Andre Spark pełnił funkcję Senior Banker w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) w Londynie, był Dyrektorem w Credit Suisse First Boston (Europe) Ltd w Londynie oraz był Wiceprezesem Zarządu Credit Suisse First Boston (Polska) S.A. (biuro maklerskie, które było liderem IPO dla spółek Agora S.A., Prokom Software S.A. i Bank Pekao S.A.). Czytaj dalej »Prokom Investments S.A. powołanie nowego Wiceprezesa Zarządu Prokom Investments S.A.

Zmiany w Zarządzie Bioton SA

Bioton SA informuje, że na stanowisko Prezesa Zarządu Bioton SA powołany został Pan Janusz R. Guy. Pan Janusz R. Guy jest menedżerem od lat związanym z branżą farmaceutyczną, dóbr konsumenckich i finansową, zajmującym kierownicze stanowiska w międzynarodowych firmach o zasięgu globalnym. Jednocześnie na funkcję Wiceprezesa Zarządu powołany został Pan Adam Wilczęga, dotychczasowy Prezes Zarządu Bioton SA.
Czytaj dalej »Zmiany w Zarządzie Bioton SA

Komunikat Fundacji Ryszarda Krauze

W związku z nieprawdziwymi informacjami medialnymi dotyczącymi rzekomej sprzedaży kolekcji obrazów Prezesa Zarządu Prokom Investments S.A. Pana Ryszarda Krauze, informujemy, że:

1.  Na aukcji zorganizowanej przez domy aukcyjne Desa-Unicum i Polswiss-Art w dniu 9.10.2008 r. , Fundacja Ryszarda Krauze sprzedała kilka obrazów nowoczesnego polskiego malarstwa;Czytaj dalej »Komunikat Fundacji Ryszarda Krauze