Archiwa tagu: Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka

Nowy model akustyczny dla języka polskiego ASR firmy Nuance Communications

Nuance Communications, Inc. (NASDAQ: NUAN) poinformowała o testowym uruchomieniu w Polsce usługi wykorzystującej nowatorską technologię rozpoznawania mowy. Firma AngelFund na spotkaniu Nuance Partner Update, które odbyło się dziś w Warszawie, zaprezentowała uruchomiony testowo „serwis prognozy pogody na żądanie”. Serwis pokazuje możliwości jakie daje wykorzystanie technologii ASR (automatic speech recognition) autorstwa Nuance Communications – światowego lidera… Czytaj dalej »

Raport TwojaEuropa.pl – Beneficjenci POIG 8.1 – jak wypada pierwszy nabór 2008?

Unijne dotacje to wśród przedsiębiorców gorący temat. Szczególne emocje budzi działanie 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Zarówno w mediach jak i w Internecie (m.in. wśród znanych blogerów) od ponad roku pojawiają się liczne narzekania na opieszałość urzędników, na opóźnienia w przelewaniu płatności, na sztywność procedur i niedostosowanie kryteriów oceny do realiów rynkowych. Coraz częściej podnosi… Czytaj dalej »

Są pieniądze na wdrożenia

Wdrożenie systemu ERP zapewnia firmie wiele korzyści – pozwala na przykład na integrację procesów i usprawnia przepływ informacji kluczowych dla funkcjonowania firmy. Zintegrowane rozwiązania informatyczne są szczególnie przydatne w średnich i dużych przedsiębiorstwach, w których nie sprawdzają się rozproszone aplikacje. Przy wdrażaniu systemy ERP warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy doradczej, która analizuje potrzeby przedsiębiorstwa… Czytaj dalej »

„Od pomysłu do przemysłu” – polski inkubator innowacyjności

Science2Business – największy polski inkubator innowacyjności służy od dziś pomocą polskim naukowcom, inżynierom i pomysłodawcom w komercjalizacji pomysłów, ochronie własności intelektualnej, a także budowaniu firm, które mają czerpać zyski z innowacji. Na powstałe przy inkubatorze firmy czeka wsparcie ekspertów, zaplecze do testów i badań oraz do 200 tys. EURO.

Dotacje na patenty w zasięgu ręki

W tym roku, mali i średni przedsiębiorcy mają szansę na wysokie dofinansowanie z Unii Europejskiej na pokrycie kosztów związanych z uzyskaniem ochrony własności przemysłowej. Do zagospodarowania w ramach działania 5.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka jest ponad 30 mln zł. Wnioski można składać do końca roku lub do wyczerpania budżetu na 2009 r.

Integer.pl pozyskuje kolejne środki z funduszy unijnych

Integer.pl – czołowa polska grupa kolportażowa, niezależny operator pocztowy i finansowy – już po raz drugi w ostatnim tygodniu lipca 2009 zwiększył kwotę dofinansowań pozyskanych z funduszy UE. W dniu 31 lipca spółka otrzymała niemal 5,1 mln zł na projekt, którego wartość wynosi 10,52 mln zł. Dotacja z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007–2013… Czytaj dalej »