Premier League

Europejski rynek futbolowy osiągnął wartość 15,7 mld EUR

Mimo globalnych trudności gospodarczych, europejski rynek piłki nożnej w sezonie 2008/2009 zwiększył wartość do 15,7 mld EUR. W walutach lokalnych ligi „wielkiej piątki” (tj. Anglii, Francji, Włoch, Hiszpanii i Niemiec) zwiększyły przychody w tym sezonie do sumarycznej kwoty 7,9 mld EUR (z poziomu 7,7 mld EUR w sezonie 2007/2008). Bundesliga, Serie A i Ligue 1 odnotowały wzrost we wszystkich głównych obszarach przychodów – z transmisji, z meczów i z działalności komercyjnej.

Czytaj więcej »Europejski rynek futbolowy osiągnął wartość 15,7 mld EUR

Betfair z radiem TalkSport

Znana z niekonwencjonalnych działań reklamowych giełda zakładów sportowych Betfair (www.betfair.com) podpisała sześciocyfrową umowę sponsoringu z najpopularniejszym w Wielkiej Brytanii radiem sportowym TalkSport. Tym samym platforma Betfair została jedynym oficjalnym partnerem e-gamingowym radia podczas flagowych audycji piłkarskich.

Czytaj więcej »Betfair z radiem TalkSport

Europejski rynek piłkarski odporny na recesję. Zwiększył wartość o 1 mld EUR

W sezonie 2007/2008 wartość europejskiego rynku piłki nożnej wzrosła o 1 mld EUR do kwoty 14,6 mld EUR – wynika z tegorocznego raportu Deloitte Annual Review of Football Finance. Wiąże się to głównie ze zwiększenia przychodów „Wielkiej Piątki” lig europejskich do poziomu 7,7 mld EUR oraz z oprawy rozgrywek Euro 2008.Czytaj więcej »Europejski rynek piłkarski odporny na recesję. Zwiększył wartość o 1 mld EUR