Archiwa tagu: PRaktycy.com

Kupony rabatowe – przepis na sukces w handlu online?

Blisko 90 milionów dorosłych osób w USA zakupi w tym roku kupony online – wynika z najnowszych badań. Rewolucja cyfrowa połączona z koniecznością „zaciskania pasa” podczas ostatniego kryzysu gospodarczego sprawiły, że blisko połowa Amerykanów podczas zakupów w internecie wykorzystuje kupony. Nowa forma oszczędności przypadła do gustu także Polakom.

Praktycy.com dla grupy Elneo

Z początkiem lipca, wrocławska agencja Praktycy.com rozszerzyła współpracę z grupą portali Elneo.pl Sp. z o. o. – operatorem 4 specjalistycznych porównywarek z branży budowlanej. Serwisy Elneo.pl, Budneo.pl, Insteo.pl i Decorneo.pl, to pierwsze kompleksowe spojrzenie na budowę i wykończenie domu, od wznoszenia fundamentów, aż po aranżację wnętrz.

E-marketing lokalnie – jak dotrzeć do klienta w pobliżu Twojej firmy?

Wyszukiwarka Google nadal pozostaje kluczowym narzędziem przy wyszukiwaniu informacji o lokalnych biznesach. Jednak coraz bardziej wymagającym użytkownikom internetu nie wystarczą już proste wiadomości o firmie, czy usłudze. Internauci, tak jak konsumenci w świecie rzeczywistym, najchętniej wybierają te produkty i miejsca, które zostały im polecone, także przez tych wirtualnych „przyjaciół”.

Nowy trend w marketingu w 2011 roku już w Polsce?

Geomarketing z impetem wkroczył do Wielkiej Brytanii czy USA. W 2010 roku potroiła się liczba użytkowników korzystających z urządzeń ustalających lokalizację wynika z badań SNL Kagan. W Polsce ten rodzaj marketingu jeszcze raczkuje. Jednak zapowiedź wprowadzenia usługi Place przez Facebook jeszcze w tym roku może tą sytuację znacznie odmienić.

Content marketing w mediach społecznościowych kluczem do sukcesu biznesowego w 2011 roku

69% marketingowców przyznaje, że stworzenie atrakcyjnych treści (informacje, video, zdjęcia, podcasty, etc.) stanowi dla nich największe wyzwanie, a jednocześnie jest potencjalnie jednym z najskuteczniejszych narzędzi oferowanych przez internet w obszarze m.in. social media – wynika z najnowszych badań oraz poradnika przygotowanego przez Praktycy.com.

Nantes ponownie wybiera Praktyków

Firma Nantes – producent i dystrybutor innowacyjnych kosmetyków bazujących na nanotechnologii kontynuuje współpracę z agencją Praktycy.com. Agencja odpowiada za przygotowanie długookresowej strategii marketingowej i działań operacyjnych w ramach utworzenia oraz wprowadzenia na rynek internetowego sklepu z innowacyjnymi kosmetykami NANTES.