Pragma Inkaso

W walce z dłużnikami wspólnota nie jest skazana na porażkę

Przeciekający dach czy elewacja od lat wymagająca remontu to niestety smutna codzienność mieszkańców wielu domów i bloków. Zarządy wspólnot i spółdzielni nierzadko nie mogą rozpocząć koniecznych napraw, gdyż w kasie brakuje pieniędzy. Winni są dłużnicy, którzy zalegają z opłatami czynszowymi za wiele miesięcy.

Czytaj więcej »W walce z dłużnikami wspólnota nie jest skazana na porażkę

Sposób na płynność finansową – faktoring

Kluczowym czynnikiem bezpieczeństwa w biznesie jest zachowanie płynności finansowej prowadzonej firmy. Jeśli specyfika jej działalności wymaga ponoszenia znacznych kosztów produkcyjnych, a czas oczekiwania na zapłatę od kontrahentów jest długi, często sięgają one po kredyty bankowe. Alternatywą dla takich sytuacji stanowi odpowiednie zarządzanie należnościami.

Czytaj więcej »Sposób na płynność finansową – faktoring

Wierzytelności warto powierzać specjalistom

W prowadzeniu działalności gospodarczej wielkim utrapieniem są nierzetelni lub pechowi kontrahenci, którzy nie płacą za dostarczone towary i usługi. Czasami sprawdzenie kontrahenta przed podpisaniem umowy i dostarczeniem towarów w kredycie kupieckim, monitorowanie zachowania klientów po dokonaniu transakcji i wystawieniu faktury nie zdoła ustrzec nas przed zatorami płatniczymi. Potrzebna jest wtedy szybka decyzja i windykacja.

Czytaj więcej »Wierzytelności warto powierzać specjalistom

W jaki sposób unikać nierzetelnych kontrahentów?

Ryzyko niewypłacalności kontrahenta szczególnie we współczesnych realiach, jest na trwałe wpisane w obrót gospodarczy. Każda firma borykała się kiedyś z problemem przeterminowanych zapłat, a przecież pewność obrotu jest podstawą wszelkiej działalności gospodarczej. Dlatego właśnie warto wiedzieć, jak minimalizować zatory płatnicze, a także w jaki sposób ich uniknąć.

Czytaj więcej »W jaki sposób unikać nierzetelnych kontrahentów?

Pragma Inkaso wzmacnia swój wizerunek

Z początkiem września br. ruszyła kampania reklamowa firmy Pragma Inkaso, specjalizującej się w obrocie wierzytelnościami. Działania marketingowe Spółki będą prowadzone przez blisko dziewięć miesięcy w prasie finansowej i branżowej oraz na portalach tematycznych. Kampania skierowana jest do przedsiębiorców i ma na celu wzmocnienie wizerunku Spółki oraz podniesienie świadomości usług oferowanych przez Pragmę Inkaso.

Czytaj więcej »Pragma Inkaso wzmacnia swój wizerunek