Pracuj.pl

Branża motoryzacyjna e-rekrutuje

Branża motoryzacyjna w Polsce to ponad 400 producentów samochodów i części, którzy w sumie zatrudniają ponad 160 tys. pracowników. Każdego dnia dealerzy, fabryki samochodów, dostawcy części oraz biura międzynarodowych koncernów rekrutują kolejnych kandydatów. Tylko w III kwartale br. pracodawcy z tego sektora opublikowali na portalu Pracuj.pl aż 2375 ogłoszeń. Coraz częściej korzystają przy tym z zaawansowanych technologicznie narzędzi do kompleksowego prowadzenia procesów rekrutacyjnych, m.in. takich jak eRecruiter.Czytaj dalej »Branża motoryzacyjna e-rekrutuje

Eniro – zapraszamy na Wirtualne Targi Pracy

W dniach 17-21 października br. odbędzie się jesienna edycja targów pracy on-line, których organizatorem jest portal Pracuj.pl. Pracodawcy z całej Polski będą prezentować swoją ofertę i odpowiadać na pytania kandydatów. Eniro Polska przygotowała atrakcyjne propozycje dla poszukujących pracy. Ofertę firmy można zobaczyć w kategorii sprzedaż (pokój branżowy „sprzedaż”).

Czytaj dalej »Eniro – zapraszamy na Wirtualne Targi Pracy

Miłość warunkowa pracownika do pracodawcy

Polscy pracownicy angażują się w wykonywanie swoich obowiązków w umiarkowanym stopniu – taki wniosek płynie z ogólnopolskiego badania przeprowadzonego przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych we współpracy z portalem Pracuj.pl. Bliższa analiza wyników pokazała, że – o ile pracownicy identyfikują się ze swoim pracodawcą – to ich długoterminowe plany obejmują także możliwość zmiany pracy.

Czytaj dalej »Miłość warunkowa pracownika do pracodawcy

Raz klikasz i docierasz do tysięcy… kandydatów

Szybkie znalezienie fachowca nie jest łatwe, wie o tym każdy HR-owiec. Dlatego, by zwiększyć prawdopodobieństwo znalezienia osoby z poszukiwanymi kwalifikacjami, specjaliści ds. rekrutacji decydują się na jednoczesną publikację ofert w różnych miejscach. Coraz chętniej wykorzystują do tego kanały, które do tej pory służyły raczej do nawiązywania kontaktów osobistych lub przekazywania informacji, np. Facebook. Od niedawna mogą robić to automatycznie, dzięki systemowi eRecruiter.

Czytaj dalej »Raz klikasz i docierasz do tysięcy… kandydatów