Archiwa tagu: Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego

Siedem tygodni funkcjonowania serwisu MamSM.pl

Dzięki serwisowi MamSM.pl już od siedmiu tygodni można przekonać się jak okrutną chorobą jest stwardnienie rozsiane. Od początku istnienia odnotowano ponad 53 000 odsłon strony. Interaktywna symulacja przybliża użytkownikowi trudności, z jakimi codziennie borykają się chorzy na stwardnienie rozsiane.

Rusza serwis www.mamsm.pl, poświęcony stwardnieniu rozsianemu, czyli nowy trend w marketingu farmaceutycznym

Rusza jedyny w swoim rodzaju serwis internetowy przybliżający trudności, z jakimi borykają się chorzy na stwardnienie rozsiane. Na stronie www.mamsm.pl można nie tylko dowiedzieć się o chorobie, ale przede wszystkim dzięki specjalnie przygotowanej symulacji poprzez interaktywny udział w przygotowanych scenkach filmowych, poczuć czym jest SM i doświadczyć, z czym zmagają się chorzy. Przygotowana kreacja jest… Czytaj dalej »

Nowe możliwości leczenia stwardnienia rozsianego

W Polsce na stwardnienie rozsiane choruje ok. 40.000 osób, ale tylko ok. 5% ma szansę, by skorzystać z leczenia refundowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dostęp do nowoczesnych terapii jest jeszcze bardziej ograniczony. Pacjenci decydujący się na takie leczenie są zmuszeni sami ponosić koszty terapii. Polska pozostaje jedynym w Europie krajem, który nie ma programu kompleksowej… Czytaj dalej »

Podaj Serce – XI edycja akcji wspierającej chorych na stwardnienie rozsiane

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” już po raz jedenasty organizuje akcję pod hasłem „Podaj Serce”. Jej ideą jest pomoc ludziom dotkniętym zapomnianą chorobą – stwardnieniem rozsianym (SM). Tradycyjnie zwieńczeniem tej akcji jest charytatywny koncert galowy. W tym roku odbędzie się 6 maja w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie.