Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego

Rusza serwis www.mamsm.pl, poświęcony stwardnieniu rozsianemu, czyli nowy trend w marketingu farmaceutycznym

Rusza jedyny w swoim rodzaju serwis internetowy przybliżający trudności, z jakimi borykają się chorzy na stwardnienie rozsiane. Na stronie www.mamsm.pl można nie tylko dowiedzieć się o chorobie, ale przede wszystkim dzięki specjalnie przygotowanej symulacji poprzez interaktywny udział w przygotowanych scenkach filmowych, poczuć czym jest SM i doświadczyć, z czym zmagają się chorzy. Przygotowana kreacja jest przykładem nowego trendu w marketingu farmaceutycznym.

Czytaj więcej »Rusza serwis www.mamsm.pl, poświęcony stwardnieniu rozsianemu, czyli nowy trend w marketingu farmaceutycznym

Nowe możliwości leczenia stwardnienia rozsianego

W Polsce na stwardnienie rozsiane choruje ok. 40.000 osób, ale tylko ok. 5% ma szansę, by skorzystać z leczenia refundowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dostęp do nowoczesnych terapii jest jeszcze bardziej ograniczony. Pacjenci decydujący się na takie leczenie są zmuszeni sami ponosić koszty terapii. Polska pozostaje jedynym w Europie krajem, który nie ma programu kompleksowej pomocy chorym na SM, a leczenie nie jest w jednolity sposób finansowane ze środków publicznych.
Czytaj więcej »Nowe możliwości leczenia stwardnienia rozsianego

Podaj Serce – XI edycja akcji wspierającej chorych na stwardnienie rozsiane

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” już po raz jedenasty organizuje akcję pod hasłem „Podaj Serce”. Jej ideą jest pomoc ludziom dotkniętym zapomnianą chorobą – stwardnieniem rozsianym (SM). Tradycyjnie zwieńczeniem tej akcji jest charytatywny koncert galowy. W tym roku odbędzie się 6 maja w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie.
Czytaj więcej »Podaj Serce – XI edycja akcji wspierającej chorych na stwardnienie rozsiane