Polskie Badania Internetu

Po zdrowie do internetu

Z opublikowanego przez Polskie Badania Internetu raportu wynika, że już ponad 8 milionów Polaków poszukuje online informacji na temat zdrowego stylu życia, odżywiania się, chorób i ich leczenia. Internetowe serwisy o zdrowiu to prężnie rozwijający się sektor – jeszcze 5 lat temu zaglądał na nie co piąty internauta, obecnie już co drugi.

Czytaj więcej »Po zdrowie do internetu

PBI wprowadza w błąd

Artykuł nt. jakości badań internetowych, zawierający stanowisko spółki GG Network, wydawcy platformy radiowej OPEN FM. Dane na temat popularności radia internetowego publikowane przez Polskie Badania Internetu (PBI)  wprowadzają w błąd i dowodzą konieczności daleko idącej restrukturyzacji i modernizacji standardu pomiaru polskiego Internetu. Opublikowane niedawno grudniowe wyniki badania Megapanel/PBI błędnie sugerują, że OPEN.FM posiada jedynie 350 tys. użytkowników. Czytaj więcej »PBI wprowadza w błąd

INTERNET 2009 – raport Polskich Badań Internetu i „Press”

W najnowszym numerze „Press” pojawił się pierwszy kompletny raport na temat internetu oparty na szerokich badaniach przygotowanych przez spółkę Polskie Badania Internetu. To podsumowanie najważniejszych zjawisk, jakie obserwowaliśmy w sieci w 2008 roku oraz próba analizy, co będzie najważniejszego w sieci w tym roku.
Czytaj więcej »INTERNET 2009 – raport Polskich Badań Internetu i „Press”