Przejdź do treści

Polski Związek Niewidomych

1 Polski Związek Niewidomych

Wirtualne Contact Center – sposób na zatrudnienie osób niewidomych

panstwowy fundusz rehab osob niepelnosprawnychPaństwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wraz z partnerami – Polskim Związkiem Niewidomych oraz Towarzystwem Opieki nad Ociemniałymi (TOnO) już po raz trzeci prowadzi rekrutację do projektu „Wsparcie osób niewidomych na rynku pracy”, którego celem jest aktywizacja zawodowa osób z dysfunkcją wzroku. W ramach projektu Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach przygotowało m.in. profesjonalne stanowisko pracy przyjazne dla osób niewidomych i niedowidzących do świadczenia usług typu contact center, takich jak telesprzedaż czy obsługa punktów informacyjnych.

Czytaj dalej »Wirtualne Contact Center – sposób na zatrudnienie osób niewidomych

Rusza nowy serwis internetowy poświęcony zwyrodnieniu plamki związanemu z wiekiem (AMD) – infoAMD.pl

W sieci pojawiła się nowa strona internetowa poświęcona jednej z najgroźniejszych chorób oczu – zwyrodnieniu plamki związanemu z wiekiem (AMD), która jest główną przyczyną ślepoty po 50. r. ż. Serwis ma być ważnym źródłem informacji o AMD nie tylko dla chorych, ale także dla ich bliskich i osób zagrożonych chorobą.

Czytaj dalej »Rusza nowy serwis internetowy poświęcony zwyrodnieniu plamki związanemu z wiekiem (AMD) – infoAMD.pl

Zbadaj dno oka

W dniach 25 – 26 września odbędzie się V Tydzień Retina AMD organizowany przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne, Polski Związek Niewidomych, Stowarzyszenie Retina AMD oraz Stowarzyszenie AMD. W ramach kampanii odbędą się pikniki edukacyjne w Warszawie, Krakowie oraz Sopocie. Odwiedzający będą mogli m.in. skorzystać z bezpłatnych badań dna oka i konsultacji lekarskich.

Czytaj dalej »Zbadaj dno oka