Polska The Times

Obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte

Obchody 70. rocznicy II wojny światowej były najistotniejszym wydarzeniem na przełomie sierpnia i września w polskiej prasie. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż politycy na każdym kroku przypominali, że organizacja uroczystości na Westerplatte jest testem dla polskiej polityki zagranicznej, a wizyty zagranicznych gości (lub ich brak) świadczą o pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Czytaj więcej »Obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte

Kwestia Afganistanu w dziennikach ogólnopolskich po śmierci polskiego żołnierza

10-go sierpnia w dystrykcie Adżiristan w północno-zachodniej części prowincji Ghazni w pułapce zastawionej przez talibów zginął polski kapitan Daniel Ambroziński. Ta tragedia sprawiła, że w ciągu następnych trzech tygodni politycy, dziennikarze i eksperci w największych polskich dziennikach szeroko komentowali sytuację polskiego wojska w Afganistanie.Czytaj więcej »Kwestia Afganistanu w dziennikach ogólnopolskich po śmierci polskiego żołnierza

Piotr Kownacki – tydzień z medialnego życia byłego Szefa Kancelarii Prezydenta RP

Piotr Kownacki jako Szef Kancelarii Prezydenta RP często znajdował się w centrum zainteresowania polskich dziennikarzy. W mediach często wypominano mu wielomilionową odprawę, jaką otrzymał odchodząc z Orlenu, a także liczne wpadki np. gdy publicznie ogłosił, że Barack Obama obiecał zbudować w Polsce elementy tarczy antyrakietowej.

Czytaj więcej »Piotr Kownacki – tydzień z medialnego życia byłego Szefa Kancelarii Prezydenta RP

XVI Parada Parowozów

W dniach 1 – 2 maja br. odbyła się XVI Parada Parowozów 2009 w Wolsztynie (woj. wielkopolskie). Parowozowe Show, jak co roku, cieszyło się wielką popularnością – na miejscu imprezy zgromadziło się ponad 20 tysięcy widzów. Piknik kolejowy obfitował w wiele atrakcji – nie tylko dla miłośników kolei. Organizatorem wydarzenia są PKP CARGO S.A. i  Fundacja Era Parowozów.

Czytaj więcej »XVI Parada Parowozów