Polska Grupa Farmaceutyczna

Pelion Wielką Perłą Polskiej Gospodarki

Pelion Healthcare Group, do niedawna Polska Grupa Farmaceutyczna, jedna z największych grup kapitałowych działających na rynku ochrony zdrowia w Polsce, na Litwie i Wielkiej Brytanii została wyróżniona prestiżową nagrodą – Wielką Perłą Polskiej Gospodarki. Wyróżnienia te przyznawane są przez magazyn ekonomiczny „Polish Market” oraz Instytut Nauk Ekonomicznych PAN najbardziej efektywnym i skutecznym polskim przedsiębiorstwom.

Czytaj więcej »Pelion Wielką Perłą Polskiej Gospodarki

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie nagrodzony w „X edycji wyróżnień Raportu CSR”

Projekt Polskiej Grupy Farmaceutycznej i Aptek Dbam o Zdrowie „Łódź Maraton – Dbam o Zdrowie”  został nagrodzony za wyjątkowe zaangażowanie w działalność CSR. Wyróżnienie zostało przyznane przez tygodnik Gazeta Finansowa w ramach X edycji „Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu”. Projekt został objęty honorowym patronatem pani prezydent miasta Łódź – Hanny Zdanowskiej – która również została wyróżniona w „Raporcie CSR”.

Czytaj więcej »Łódź Maraton Dbam o Zdrowie nagrodzony w „X edycji wyróżnień Raportu CSR”

Z kryzysu wyszliśmy silniejsi

Polska Grupa Farmaceutyczna zakończyła I kwartał 2010 roku skonsolidowanym zyskiem netto na poziomie 14 mln zł i przychodami ze sprzedaży w wysokości 1,395 mln zł. Choć w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku krajowy rynek apteczny zwiększył się o niewiele ponad 1 proc., PGF podtrzymuje prognozę przekroczenia 6 mld zł sprzedaży w 2010 roku.

Czytaj więcej »Z kryzysu wyszliśmy silniejsi

Polska Grupa Farmaceutyczna „Przedsiębiorstwem Fair Play 2009”

Polska Grupa Farmaceutyczna otrzymała tytuł i certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play 2009”, przyznany przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym. Wyróżnienie jest wyrazem uznania dla prowadzonej przez firmę polityki zgodnej z zasadami etyki i ma udowodnić, że prawdziwy biznes nie jest pozbawiony zasad, uczciwości i tzw. dobrych praktyk. Czytaj więcej »Polska Grupa Farmaceutyczna „Przedsiębiorstwem Fair Play 2009”

Pharmena wchodzi na New Connect – plany rozwoju spółki

  • by

Spółka Pharmena jest doskonałym przykładem tego, że w biznesie procentują przede wszystkim pomysł i fachowa wiedza. Pharmena zamierza we współpracy z partnerami amerykańskimi wprowadzić na światowy rynek nowoczesny lek przeciwmiażdżycowy. Badania prowadzone są w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie – Pharmena chce przeznaczyć na nie pieniądze pozyskane z przeprowadzonej w maju br. nowej emisji akcji serii B. Emisja została objęta niemal w 100 proc. co ważne – przez instytucje finansowe. Jeszcze w lipcu br. spółka zamierza wprowadzić do obrotu akcje na rynku alternatywnym NewConnect. Czytaj więcej »Pharmena wchodzi na New Connect – plany rozwoju spółki