Przejdź do treści

Polkomtel

Qumak S.A. wykonał obiekt na rzecz Mobile Switching Centre wraz z Data Center dla firm Polkomtel i Cyfrowy Polsat

Spółka Qumak na zlecenie SPV Grodzisk Sp. z o.o. zbudowała w Grodzisku Mazowieckim najnowocześniejszy w Polsce i jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie w Europie obiektów z funkcją Mobile Switching Centre & Data Center. Będą z niego korzystać przede wszystkim firmy Polkomtel Sp. z o.o. oraz Cyfrowy Polsat S.A. Wartość projektu to prawie 83 mln zł.Czytaj dalej »Qumak S.A. wykonał obiekt na rzecz Mobile Switching Centre wraz z Data Center dla firm Polkomtel i Cyfrowy Polsat

2 Polkomtel

Polkomtel i Cyfrowy Polsat stworzą największą grupę na rynku medialno-telekomunikacyjnym w Polsce

plusZarząd Polkomtel Sp. z o.o. z satysfakcją przyjął informację o transakcji nabycia przez Cyfrowy Polsat większościowego pakietu Metelem Holding Company Limited – podmiotu dominującego Polkomtelu, w wyniku której powstanie największa na polskim rynku grupa medialno-telekomunikacyjna. Włączenie Polkomtelu do Grupy Cyfrowy Polsat będzie oznaczało dla obydwu firm nowe szanse i możliwości rozwoju w bardzo konkurencyjnym otoczeniu rynkowym.

Czytaj dalej »Polkomtel i Cyfrowy Polsat stworzą największą grupę na rynku medialno-telekomunikacyjnym w Polsce

3 Polkomtel

Żeby aukcja była aukcją

plusWspółkorzystanie z infrastruktury oraz współkorzystanie z częstotliwości przez Orange i T-Mobile, w tym w ramach spółki Networks! to zdaniem Polkomtelu droga do utworzenia de facto monopolu na polskim rynku. Polkomtel zwrócił się zatem do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, by przeanalizował współpracę Orange i T-Mobile oraz ich wspólnej spółki Networks!

Czytaj dalej »Żeby aukcja była aukcją

4 Polkomtel

Huawei wdroży sieć szkieletową 100G dla Polkomtela

huaweiHuawei, wiodący globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), ogłosił że firma została wybrana przez Polkomtel do konstrukcji sieci szkieletowej 100G bazującej na rozwiązaniu Huawei SingleBackbone. Rozwiązanie to opiera się na routerach rdzeniowych oraz produktach WDM opartych na technologii OTN. Duża przepustowość rozwiązania i wydajna obsługa wielu równoległych akcji umożliwi sieci Polkomtel jednoczesne świadczenie mobilnych (GSM/HSPA/LTE) i stacjonarnych (prywatne linie dla przedsiębiorstw) usług sieciowych przy zachowaniu optymalnej jakości.

Czytaj dalej »Huawei wdroży sieć szkieletową 100G dla Polkomtela

7 Polkomtel

Digital One przygotowała dla Polkomtela kampanię „Nowa jakość Internetu”

digital oneAgencja Digital One przygotowała dla Polkomtel Sp. z o.o. nową odsłonę kampanii internetowej „Nielimitowany dostęp do YouTube oraz zwykłych www”, wspierającej usługę dostępu do Internetu w technologii LTE, oferowaną przez Polkomtel. Startująca właśnie kampania brandu Plus Internet LTE potrwa do 23 czerwca. Kampania internetowa jest elementem multimedialnej kampanii, obejmującej także prasę, outdoor i telewizję. Za zakup mediów odpowiada dom mediowy Media Direction.

Czytaj dalej »Digital One przygotowała dla Polkomtela kampanię „Nowa jakość Internetu”