Politechnika Wrocławska

IBM na Politechnice

We wtorek, 18.09, o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie wiceprezes światowego koncernu IBM Corporation z przedstawicielami Politechniki Wrocławskiej. Rozmowy Pani Marisy Viveros z Wydziałem Elektroniki, Podstawowych Problemów Techniki oraz Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki dotyczyć będą podsumowania dotychczasowej współpracy (przede wszystkim w obszarze Cloud Computing) i kierunków jej rozwoju.

Czytaj więcej »IBM na Politechnice

Nagrodzeni za prace magisterskie o światłowodach

DIALOG i Politechnika Wrocławska rozstrzygnęły konkurs na najlepszą pracę magisterską o sieciach światłowodowych PON. Zwycięzca zdobył płatny staż u operatora oraz laptop. – Konkurs zorganizowany przez DIALOG jest niewątpliwie szansą na rozpoczęcie kariery zawodowej – uważa Filip Chrzan, autor najlepszej pracy. Laureaci II i III miejsca otrzymali nagrody rzeczowe.

Czytaj więcej »Nagrodzeni za prace magisterskie o światłowodach

Przepis na sukces: inżynier z domieszką humanisty

24 doktorantów i 26 młodych doktorów otrzyma w najbliższy piątek, 21 października (g. 13.00, sala 127, gmach główny) stypendia w ramach unijnego projektu Młoda Kadra 2015 Plus. Jednym z głównych celów przedsięwzięcia realizowanego przez Studium Nauk Humanistycznych (SNH) Politechniki Wrocławskiej jest wzmocnienie elementów humanistycznych w profilu kształcenia absolwenta naszej uczelni.

Czytaj więcej »Przepis na sukces: inżynier z domieszką humanisty