Przejdź do treści

Poczta Polska

Sąd Okręgowy w Krakowie oddalił żądania Poczty Polskiej S.A

Sąd Okręgowy w Krakowie, który rozpoznaje skargę Poczty Polskiej S.A. na wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z 16 grudnia 2013 r. w sprawie rozstrzygnięcia tzw. przetargu pocztowego oddalił żądania Poczty Polskiejwstrzymania wykonywania umów zawartych przez PGP S.A. ze Skarbem Państwa na doręczanie korespondencji sądowej i prokuratorskiej. Ponadto Sąd w uzasadnieniuorzeczenia stwierdził, żeunieważnienie ww. umów jest niemożliwe.Z brakiem możliwości unieważnienia tychże umów zgodził się również pełnomocnik Poczty Polskiej S.A. w złożonym w sądzie piśmie.Czytaj dalej »Sąd Okręgowy w Krakowie oddalił żądania Poczty Polskiej S.A

„Zdaniem Klienta” – nowy serwis w Contact Center Poczty Polskiej

Chcesz przesłać towar, ale masz kłopot z wyborem najlepszego wariantu? Nie wiesz, gdzie odebrać paczkę, list polecony lub awizo? – zadzwoń albo napisz do „Zdaniem Klienta”. To nowa platforma dialogu Poczty Polskiej z Klientami. Poprawa jakości usług w oparciu o opinie konsumentów jest celem strategicznym firmy.Czytaj dalej »„Zdaniem Klienta” – nowy serwis w Contact Center Poczty Polskiej

1 Poczta Polska

Poczta prosta obsługiwana przez SmartMedia

SmartMedia współpracuje ze spółką Poczta Polska Usługi Cyfrowe, w zakresie dostarczenia rozwiązania do skanowania pierwszych znaczków cyfrowych. Od teraz możliwy jest wydruk neoznaczków, w postaci zabezpieczonych kodów dwuwymiarowych, popularnie zwanych kodami QR. Poczta Polska Usługi Cyfrowe odpowiedzialna jest za wdrożenie usług elektronicznych dostępnych już w portfolio Poczty Polskiej. 

Czytaj dalej »Poczta prosta obsługiwana przez SmartMedia

neoKartka.pl – z Internetu do rąk własnych

Poczta Polska udostępnia nową usługę – neoKartka.pl. Klienci za pośrednictwem Internetu mogą wysyłać kartki pocztowe, które dotrą do adresata w formie tradycyjnej. Projekt zakłada możliwość przekazania życzeń z okazji nadchodzących świąt – najbliższą okazją jest Dzień Babci i Dziadka. Usługę przygotowała Poczta Polska Usługi Cyfrowe, nowa Spółka z grupy kapitałowej Poczty Polskiej.

Czytaj dalej »neoKartka.pl – z Internetu do rąk własnych

Sygnity rozwinie system śledzenia przesyłek Poczty Polskiej

Sygnity S.A. zawarła umowę z Pocztą Polską S.A. na rozwój Zintegrowanego Systemu Teleinformatycznego do rejestracji oraz monitorowania wybranych rodzajów przesyłek pocztowych – w szczególności paczek, przesyłek kurierskich i wartościowych. Wartość kontraktu to 16,7 mln złotych. Umowa dotycząca rozwoju systemu będzie obowiązywać do końca 2013 roku.

Czytaj dalej »Sygnity rozwinie system śledzenia przesyłek Poczty Polskiej