Archiwa tagu: PMI

Kolejne sławy potwierdzają udział w e-nnovation

Współautor bloga, którego redakcja Wired Magazine nazwała kultowym, jeden z najlepszych w Europie prawników specjalizujących się w tematyce technologii, mediów i telekomunikacji oraz współzałożycielka największego w Polsce sklepu internetowego, będą kolejnymi prelegentami konferencji „e-novations – e-commerce w Europie Centralnej”.

Indeks PMI w dół, ale to nie powód do niepokoju

W lipcu br. indeks PMI spadł do 52,1 punktu, znacznie poniżej oczekiwań. W czerwcu wynosił 53,3 punktu. „Wartość indeksu powyżej 50 punktów nadal oznacza jednak wzrost gospodarczy, tyle że jego tempo już nie przyrasta”– ocenia dr Jacek Adamski, dyrektor departamentu ekonomicznego PKPP Lewiatan.

Wskaźnik PMI

Wskaźnik aktywności gospodarczej polskiego przemysłu, wyliczany przez firmę Markit we współpracy z bankiem HSBC, wzrósł w kwietniu do 52,5 punktu. To wartość najwyższa od ponad dwóch lat. Wynika z tego, że polska gospodarka nie tylko „suchą nogą” przeszła przez globalny kryzys, ale jako jedna z pierwszych wchodzi mocno w fazę ożywienia.

Polski przemysł wraca do formy

Wskaźnik aktywności gospodarczej polskiego sektora przemysłowego PMI, wyliczany przez firmę Markit we współpracy z HSBC, wyniósł w lutym 52,4 punktu. Po styczniowym niewielkim osłabieniu wrócił więc do poprzedniego poziomu potwierdzając, że nasza gospodarka wciąż trzyma się mocno.

Wskaźnik PMI lekko wyhamował

Wskaźnik aktywności gospodarczej polskiego sektora przemysłowego PMI, wyliczany przez firmę Markit we współpracy z HSBC, wyniósł w styczniu 51 punktów. To nieco mniej niż poprzednio. W listopadzie i grudniu ubiegłego roku sięgał on 52,4 punktu. Była to wartość najwyższa od marca 2008 r.

Słabną negatywne tendencje w polskim przemyśle

Indeks aktywności gospodarczej w polskim przemyśle przetwórczym (PMI) wyniósł w lipcu 46,4 pkt. Spodziewano się jego wzrostu do 43,4 pkt. Choć to wynik powyżej oczekiwań i aż o 3,5 pkt wyższy niż w czerwcu, to wciąż pozostaje poniżej poziomu 50 pkt, po osiągnięciu którego można mówić o wzroście aktywności.