Przejdź do treści

PKPP Lewiatan

Zmiany w Prawie Pracy

Związki Zawodowe NSZZ Solidarność domagają się radykalnych zmian w ustawie prawo pracy. Podwyższenie płacy minimalnej, likwidacja umów śmieciowych, ograniczenie elastycznego czasu pracy czy obniżenie wieku emerytalnego – to postulaty, które według Związków pomogą zmniejszyć bezrobocie w Polsce.

Czytaj dalej »Zmiany w Prawie Pracy

Jest już dostępny: „Dialog z interesariuszami Provident Polska 2010”

Na stronie www.csr-provident.pl dostępny jest już Raport z Okrągłego Stołu  (Dialog z interesariuszami Provident Polska 2010). Raport zawiera podsumowanie spotkania oraz odpowiedzi na oczekiwania, jakie pod adresem firmy zgłosili jej interesariusze reprezentowani przez m.in.: środowiska konsumenckie, sektor finansowy, klientów, dostawców, partnerów biznesowych, pracowników, związki zawodowe, urzędy państwowe i organizacje pozarządowe oraz media.

Czytaj dalej »Jest już dostępny: „Dialog z interesariuszami Provident Polska 2010”

Posłowie kolacji rządowej blokują rozwój teleinformatyczny regionów

Połączone sejmowe komisje: Samorządu Terytorialnego i Zdrowia odrzuciły dziś propozycję liberalizacji przepisów dotyczących rozbudowy infrastruktury teleinformatycznej w regionach uzdrowiskowych. Oznacza to, że 44 miejscowości, w tym np. część Krakowa i Sopotu, skazane są na bycie technologicznym skansenem, a ich mieszkańcy i goście na cyfrowe wykluczenie. W tych miejscach infrastruktura przestała się rozwijać w 2005 r.

Czytaj dalej »Posłowie kolacji rządowej blokują rozwój teleinformatyczny regionów

Jesteśmy zadowoleni z firm w których pracujemy

Polacy są zadowoleni ze swoich firm i warunków w nich panujących – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie PKPP Lewiatan. Ponad 80 proc. ankietowanych Polaków uważa, że praca w ich firmach jest dobrze zorganizowana, zaś 90 proc. z nich podkreśla, że przestrzega się zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Natomiast gorzej oceniany jest klimat społeczny panujący w miejscach pracy.

Czytaj dalej »Jesteśmy zadowoleni z firm w których pracujemy

Pierwszy rok Internetowej Rewolucji – co 20 minut nowa firma

29 tysięcy firm dołączyło do Internetowej Rewolucji, stawiając pierwsze kroki w internecie dzięki wspólnej akcji Google, PKPP Lewiatan i home.pl, objętej patronatem Ministerstwa Gospodarki. W najbliższych miesiącach tysiące przedsiębiorców z różnych regionów Polski weźmie udział w otwartych dniach Internetowej Rewolucji w regionach.

Czytaj dalej »Pierwszy rok Internetowej Rewolucji – co 20 minut nowa firma