Przejdź do treści

PKP Intercity

2 PKP Intercity

EuroCity wreszcie przestrzega prawa

skarbiecEuroCity (EC), to międzynarodowa grupa pociągów, która obecna jest w Polsce od 1992 roku – na dzień dzisiejszy pociągi EC kursują między innymi na trasach Warszawa – Berlin, Gdynia – Berlin czy  Warszawa – Praga. Od momentu wprowadzenia kategorii pociągów EuroCity w Polsce, studenci i uczniowie nie mogli w nich korzystać z ulg na przejazd. Jak się okazało, od 11 lat PKP Intercity niesłusznie uniemożliwiało im skorzystanie z tego rodzaju ulgi ustawowej.

Czytaj dalej »EuroCity wreszcie przestrzega prawa

Przyszła kolej na kolej bez kolejki

Lato w pełni. Kto wpadł na pomysł, by wybrać się nad polskie morze czy w góry pociągiem, ten może ominąć pierwszy punkt podróży – kolejkę przy kasach biletowych. ASEC SA, operator Warszawskiej Karty Miejskiej właśnie rozpoczął współpracę z PKP Intercity. Bilety na pociągi tego przewoźnika można już łatwo i szybko kupić w granatowo-żółtych biletomatach obsługujących Warszawską Kartę Miejską. To pierwsze automaty w Polsce pozwalające na jednoczesny zakup biletów komunikacji miejskiej i biletów kolejowych.

Czytaj dalej »Przyszła kolej na kolej bez kolejki

Warszawa i Wrocław. Kibice sprawnie dojechali pociągami na mecze

Ponad 180 pociągami PKP Intercity podróżowali wczoraj piłkarscy kibice, jadący na mecze do Warszawy i Wrocławia z wielu stron Polski i zza granicy. Z dużą częstotliwością kursowały też pociągi podmiejskie, łączące Strefę Kibica, Stadion Narodowy i Lotnisko Chopina. Na Dworcu Centralnym pasażerowie usłyszeli zapowiedzi w języku polskim, angielskim i greckim. Na wrocławskim dworcu były też informacje po rosyjsku i czesku. Pociągi nie notowały znaczących opóźnień. Wszyscy sprawnie i bezpiecznie dojechali do celu.

Czytaj dalej »Warszawa i Wrocław. Kibice sprawnie dojechali pociągami na mecze

Animatic Studio zrealizowało animację na potrzeby kampanii „Orange Kino Letnie”

Animatic Studio zrealizowało animację na potrzeby kampanii reklamowej związanej z akcją „Orange Kino Letnie”. Projekt został wykonany na zlecenie Agencji Szwejkowski dla klienta PKP Intercity. Animacja jest wyświetlana na ekranach umieszczonych w jedynej w swoim rodzaju mobilnej sali kinowej w wagonie pociągu TLK kursującego w wakacje na trasie Sopot – Zakopane – Sopot. Animacja to krótki spot emitowany przed filmami, został zrealizowany w technice 3D. Ponadto Animatic Studio zrealizowało animacje 2D dla tego samego klienta do kampanii Digital Signage emitowanej w salonach empik.

Czytaj dalej »Animatic Studio zrealizowało animację na potrzeby kampanii „Orange Kino Letnie”

Raport Money.pl: Kolej tnie tory. Ubyło nam 6,7 tys. km

Na początku lat 90. podróżujący po Polsce mieli do dyspozycji 8 tys. pociągów dziennie w całym kraju. Teraz na tory wyjeżdża 3,5 tys. składów. W ostatnich dwudziestu latach Polska była na pierwszym miejscu w Europie pod względem długości likwidowanych tras. Ubyło nam około 6,7 tys. kilometrów torów – wylicza Money.pl. A od dziś będzie ich jeszcze mniej.

Czytaj dalej »Raport Money.pl: Kolej tnie tory. Ubyło nam 6,7 tys. km