Przejdź do treści

PKP Cargo

1 PKP Cargo

Akcje PKP CARGO S.A. już na rachunkach Inwestorów Indywidualnych

pkp cargoAkcje PKP CARGO S.A. oferowane w ramach oferty publicznej w dniu 25 października 2013 r. zostały zapisane na rachunkach Inwestorów Indywidualnych za pośrednictwem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Każdy Inwestor otrzymał maksymalnie 244 akcje („Maksymalny Przydział”) (akcje, które pozostały w wyniku dokonania przydziału, zostały alokowane Inwestorom Indywidualnym zgodnie z zasadą Maksymalnego Przydziału opisaną w Prospekcie – w wyniku tego część Inwestorów otrzymało 245 akcji). Pierwsze notowanie akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie planowane jest na 30 października 2013 r.

Czytaj dalej »Akcje PKP CARGO S.A. już na rachunkach Inwestorów Indywidualnych

Balticon: Chiny mogą znacząco przyspieszyć rozwój polskiego rynku kontenerowego

Od dłuższego czasu obserwujemy w mediach niesłabnące zainteresowanie kwestią współpracy z Chinami w zakresie nowych inwestycji w polskich portach morskich i logistyce lądowej. Wydarzeniem, które znacząco ożywiło dyskusję w prasie i na portalach branżowych była lipcowa delegacja pod przewodnictwem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomira Nowaka do Chin. Ministrowi towarzyszyli przedstawiciele polskich firm z zaplecza transportu morskiego i kolejowego, co spowodowało lawinę pytań w sprawie konkretnych postanowień. Czy rzeczywiście pomorskie przedsiębiorstwa mają możliwość rychłego rozpoczęcia realnej współpracy z Państwem Środka?

Czytaj dalej »Balticon: Chiny mogą znacząco przyspieszyć rozwój polskiego rynku kontenerowego

Parada parowozów

Parowozy z Czech, Niemiec, Węgier i Polski, a wśród nich legendarna „Piękna Helena”, znakomici artyści, gwiazdy estrady, niezwykła choreografia i wyjątkowy spektakl „Światło, dźwięk, para” z wykorzystaniem laserów i pirotechniki. To atrakcje kolejnej Parady Parowozów organizowanej przez PKP CARGO w Wolsztynie.

Czytaj dalej »Parada parowozów