Przejdź do treści

PKO BP

Globalna gwiazda to opłacalna inwestycja

Ujawnienie informacji o honorarium dla Szymona Majewskiego za reklamy PKO BP, wywołało w zeszłym roku niemałe zamieszanie w branży i zakończyło się prokuratorskim śledztwem dla „Pulsu Biznesu”. PKO inwestycja się jednak opłaciła, a w promowanym sektorze bank przestał być największym dostawcą nowych klientów dla konkurencji. Twarze niektórych gwiazd mogą być warte więcej niż marki reklamowanych produktów, a celebrytom największego kalibru za promocję płaci się miliony. O ile wartość gwiazdy da się precyzyjnie wyliczyć, to czasem trudniej do niej dotrzeć.

Czytaj dalej »Globalna gwiazda to opłacalna inwestycja

Analiza Invigo: czy PKO Bank Polski zmieni rynek kredytów hipotecznych

Największy polski bank, PKO BP, który udziela blisko jednej trzeciej wszystkich kredytów hipotecznych na rynku, rozpoczął kampanię reklamową kredytów hipotecznych, wprowadzając jednocześnie promocję, dzięki której klient przez pierwszy rok będzie korzystał z marży na poziomie 1,1 proc. Eksperci Invigo, internetowego pośrednika hipotecznego, sprawdzili, jak nowa oferta banku wygląda na tle konkurencji. Czy inne banki w najbliższym czasie również będą zmuszone do, przynajmniej okresowej obniżki marż?

Czytaj dalej »Analiza Invigo: czy PKO Bank Polski zmieni rynek kredytów hipotecznych

Rezydencja Park w Mielnie – większość apartamentów sprzedana jeszcze przed oddaniem inwestycji

Inwestor Mielno Holding – Firmus Group kończy właśnie budowę projektu Rezydencja Park położonego w Mielnie. Z początkiem wakacji deweloper przekaże gotowe do zamieszkania apartamenty. W sprzedaży pozostały już tylko 4 apartamenty w wysokim standardzie wykończenia. 

Czytaj dalej »Rezydencja Park w Mielnie – większość apartamentów sprzedana jeszcze przed oddaniem inwestycji

Oprogramowanie Asseco Business Solutions zgodne z bankowością elektroniczną iPKO biznes

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna (PKO BP S.A) przyznała Certyfikat potwierdzający zgodność rozwiązania Asseco Softlab ERP z systemem bankowości elektronicznej iPKO biznes. Dokument poświadcza dwustronną wymianę danych pomiędzy programem oferowanym przez Asseco Business Solutions S.A. i systemem bankowym.
Czytaj dalej »Oprogramowanie Asseco Business Solutions zgodne z bankowością elektroniczną iPKO biznes

Sfinks porozumiał się z bankami w sprawie oddłużenia

Sfinks Polska – spółka zarządzająca restauracjami Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło – uzgodnił z bankami ING, PKO BP i Raiffeisen restrukturyzację zadłużenia. Porozumienie przewiduje m.in. konwersję długu na akcje, umorzenie, a także częściową spłatę długu i spłaty w ratach. Ostateczny układ tych elementów będzie zależał od kwoty pozyskanej z nowej emisji akcji Sfinksa. Niezależnie od sposobu restrukturyzacji porozumienie znacznie ułatwi Sfinksowi realizację strategii i działalność operacyjną, a także umożliwi uruchomienie pożyczki w wysokości do 25 mln zł udzielonej przez akcjonariusza Sfinksa, Sylwestra Cacka.

Czytaj dalej »Sfinks porozumiał się z bankami w sprawie oddłużenia