Archiwa tagu: PKO Bank Polski

Początek budowy spalarni odpadów komunalnych w Poznaniu

Ruszyła budowa współfinansowanej przez PKO Bank Polski największej w historii inwestycji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. 22 maja została wbita pierwsza łopata pod wartą ponad 720 milionów złotych Instalację Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu. Na realizację instalacji Bank przyznał kredyt w wysokości 260 milionów złotych. Inwestycję jest realizowana przez spółkę SITA Zielona Energia, której 50-procentowym… Czytaj dalej »

Co trzecia szkoła podstawowa oszczędza z SKO

W 2013 roku do programu Szkolnych Kas Oszczędności prowadzonego przez PKO Bank Polski dołączyło ponad 1000 nowych szkół. Łącznie w ramach SKO oszczędzają już uczniowie z prawie 4,6 tys. placówek, czyli co trzeciej szkoły podstawowej. Szkolne Kasy Oszczędności PKO Banku Polskiego to największy i najstarszy program edukacji finansowej w Polsce.

PKO Bank Polski nagrodzony za zmiany w HR

PKO Bank Polski zajmuje wysokie miejsca w rankingach najbardziej pożądanych pracodawców. W ubiegłym roku najistotniejszymi wyróżnieniami było: trzecie miejsce w Top 100 Ideal Employer w kategorii biznes i w rankingu „Jakość na bank 2013”, tytuł Solidny Pracodawca Dekady, pierwsze miejsce w konkursie Employer Branding Excellence Awards 2013 za kampanię wizerunkowo-ekrutacyjną „Jeden Bank. Wiele Pasji”. Do… Czytaj dalej »

IKO dla dzieci już działa

PKO Bank Polski udostępnił portmonetkę IKO dla dzieci poniżej 13. roku życia. Pod kontrolą rodziców najmłodsi mogą teraz płacić telefonem za drobne zakupy i wypłacać gotówkę z bankomatów. Korzystanie z kieszonkowego wchodzi w nową bezgotówkową erę.

Sukces kolejnej emisji euroobligacji PKO Banku Polskiego

PKO Bank Polski wyemitował euroobligacje na kwotę 500 mln euro. Ostateczna wycena wyniosła 115 punktów bazowych ponad MidSwap. Kupon wyniósł 2,324 proc. Jest to najkorzystniej uplasowana emisja polskiego emitenta korporacyjnego na rynku międzynarodowym. Emisja została przeprowadzona w sprzyjających warunkach rynkowych, przy dużym popycie ze strony inwestorów. Bank wyszedł na rynek z marża wysokości 130 bps,… Czytaj dalej »