Przejdź do treści

PKN ORLEN

Zamiast zysku ponad 5 mld zł straty. Możejki ciągną Orlen w dół

PKN Orlen, czyli jedna z największych polskich firm dokonała odpisu aktualizującego wartość swojej litewskiej oraz czeskiej inwestycji. W rezultacie petrochemiczny gigant w drugim kwartale zanotował 5,39 mld zł straty netto. Analitycy spodziewali się ponad 300 mln zł zysku. Czy za błędy polityczne zapłacimy przy dystrybutorach?

Czytaj dalej »Zamiast zysku ponad 5 mld zł straty. Możejki ciągną Orlen w dół

Rozmowy Prezesa ORLENu z przedstawicielami rządu Republiki Czeskiej

Prezes PKN ORLEN Jacek Krawiec spotkał się wczoraj z Andrejem Babisem, Wicepremierem i Ministrem Finansów Republiki Czeskiej oraz Janem Mladkiem, Ministrem Przemysłu i Handlu. Celem spotkania było omówienie działalności Grupy ORLEN na rynku czeskim oraz bieżącej sytuacji i perspektyw rozwoju segmentu rafineryjnego i petrochemicznego. Uczestnicy spotkania dyskutowali również nad możliwościami strategicznej współpracy pomiędzy czeskim rządem a Unipetrolem – spółką z Grupy ORLEN.Czytaj dalej »Rozmowy Prezesa ORLENu z przedstawicielami rządu Republiki Czeskiej

PKN Orlen i Jacek Krawiec wyróżnieni

Warto patrzeć na zmiany jak na coś naturalnego i pozytywnego, szansę na rozwój, a nie potencjalne zagrożenie – powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN odbierając nagrodę „Tego, który zmienia polski przemysł”, w konkursie pod tym samym tytułem.  Innowacyjność i dobrze zarządzany biznes to kluczowe kryteria, którymi kolegium redakcyjne kierowało się przy wyborze ostatecznej listy laureatów.
Czytaj dalej »PKN Orlen i Jacek Krawiec wyróżnieni

Usługa Kontentu Energetycznego dla Grupy PKN ORLEN S.A.

Usługa Kontentu Energetycznego (KE) dla klientów korporacyjnych oraz małych i średnich firm to efekt współpracy pomiędzy Polkomtel S.A. a firmą NMG. Odbiorcy energii korzystający z tego rozwiązania, dzięki zoptymalizowaniu zużycia i zakupu energii elektrycznej mogą liczyć na oszczędności sięgające kilkudziesięciu procent w skali roku. Już w tym miesiącu usługa zostanie wdrożona w wybranych obiektach Grupy PKN ORLEN S.A.

Czytaj dalej »Usługa Kontentu Energetycznego dla Grupy PKN ORLEN S.A.