Archiwa tagu: PKN ORLEN

Zamiast zysku ponad 5 mld zł straty. Możejki ciągną Orlen w dół

PKN Orlen, czyli jedna z największych polskich firm dokonała odpisu aktualizującego wartość swojej litewskiej oraz czeskiej inwestycji. W rezultacie petrochemiczny gigant w drugim kwartale zanotował 5,39 mld zł straty netto. Analitycy spodziewali się ponad 300 mln zł zysku. Czy za błędy polityczne zapłacimy przy dystrybutorach?

Grupa ORLEN umacnia się w Czechach

Unipetrol, spółka zależna PKN ORLEN, zaakceptował ofertę włoskiego koncernu ENI dotyczącą nabycia akcji Česká Rafinérská, stanowiących 32,445% kapitału zakładowego tej spółki. Łączna kwota transakcji szacowana jest na 30 milionów EUR.

Rozmowy Prezesa ORLENu z przedstawicielami rządu Republiki Czeskiej

Prezes PKN ORLEN Jacek Krawiec spotkał się wczoraj z Andrejem Babisem, Wicepremierem i Ministrem Finansów Republiki Czeskiej oraz Janem Mladkiem, Ministrem Przemysłu i Handlu. Celem spotkania było omówienie działalności Grupy ORLEN na rynku czeskim oraz bieżącej sytuacji i perspektyw rozwoju segmentu rafineryjnego i petrochemicznego. Uczestnicy spotkania dyskutowali również nad możliwościami strategicznej współpracy pomiędzy czeskim rządem a Unipetrolem – spółką z Grupy ORLEN.

PKN Orlen i Jacek Krawiec wyróżnieni

Warto patrzeć na zmiany jak na coś naturalnego i pozytywnego, szansę na rozwój, a nie potencjalne zagrożenie – powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN odbierając nagrodę „Tego, który zmienia polski przemysł”, w konkursie pod tym samym tytułem.  Innowacyjność i dobrze zarządzany biznes to kluczowe kryteria, którymi kolegium redakcyjne kierowało się przy wyborze ostatecznej listy… Czytaj dalej »

Mikroflota dla mikroprzedsiębiorstw

PKN ORLEN wprowadził do oferty kart paliwowych nowy produkt – kartę MIKROFLOTA. To unikatowe na rynku rozwiązanie skierowane jest przede wszystkim do sektora mikroprzedsiębiorstw, małych firm oraz osób prowadzących działalność gospodarczą, dla których karty paliwowe były do tej pory poza zasięgiem ze względu na limity zakupowe.

Usługa Kontentu Energetycznego dla Grupy PKN ORLEN S.A.

Usługa Kontentu Energetycznego (KE) dla klientów korporacyjnych oraz małych i średnich firm to efekt współpracy pomiędzy Polkomtel S.A. a firmą NMG. Odbiorcy energii korzystający z tego rozwiązania, dzięki zoptymalizowaniu zużycia i zakupu energii elektrycznej mogą liczyć na oszczędności sięgające kilkudziesięciu procent w skali roku. Już w tym miesiącu usługa zostanie wdrożona w wybranych obiektach Grupy PKN ORLEN S.A.