PIT

Prezes dużej firmy w rozmowie z Money.pl: To rząd zmusza do zatrudniania na czarno

Atrakcyjne ceny dla klientów, ale kosztem niskich płac dla pracowników, umów zlecenie zamiast etatów, czy wręcz pracy na czarno. Tak wygląda sektor zamówień publicznych w Polsce. Szef największej w kraju firmy zajmującej się głównie ochroną i sprzątaniem, w rozmowie z Money.pl po raz pierwszy zdradza, jak wygląda ten biznes od kuchni i kto za to odpowiada.

Czytaj więcej »Prezes dużej firmy w rozmowie z Money.pl: To rząd zmusza do zatrudniania na czarno

Konkursy z nagrodami związane z tematyką Euro 2012 – konsekwencje podatkowe

Czas Euro 2012 sprzyja organizacji różnego rodzaju konkursów przez przedsiębiorców. Konkursy te adresowane są zarówno do pracowników danego przedsiębiorstwa, jak i osób spoza danego przedsiębiorstwa. Wiele osób bierze udział w takich konkursach dla zabawy i rozrywki, jednakże nie zdaje sobie sprawy, że nie tylko na organizatorze, ale także na nagrodzonym uczestników mogą ciążyć określone obowiązki podatkowe.

Czytaj więcej »Konkursy z nagrodami związane z tematyką Euro 2012 – konsekwencje podatkowe

Budżet państwa zarabia mniej na wpływach z PIT

W 2010 r. do budżetu państwa wpłynęło o 5,5 mld złotych mniej tytułem PIT za 2009 r. w porównaniu do wpływów za rok 2008. Więcej pieniędzy zostało w kieszeni podatników przede wszystkim dzięki obniżeniu składek podatku dochodowego i wprowadzeniu dwóch stawek. Na zmianie skali podatkowej najbardziej skorzystały osoby lepiej zarabiające – oceniają eksperci firmy doradczej Deloitte.

Czytaj więcej »Budżet państwa zarabia mniej na wpływach z PIT

Zweryfikuj i pobierz elektroniczne potwierdzenie złożenia PIT – nowa usługa CERTUM PCC

W dniu 4 maja 2009 r. CERTUM Powszechne Centrum Certyfikacji udostępniło w ramach usługi e-Notarius nową funkcjonalność adresowaną do osób fizycznych i prawnych, które złożyły i składać będą elektroniczne deklaracje podatkowe PIT w systemie e-Deklaracje. Usługa umożliwia pobranie i weryfikację poprawności oraz zapis w formie pliku Urzędowego Poświadczenia Odbioru podpisanego elektronicznie przez Ministerstwo Finansów.
Czytaj więcej »Zweryfikuj i pobierz elektroniczne potwierdzenie złożenia PIT – nowa usługa CERTUM PCC