Piotr Rykowski

W Warszawie o nowych perspektywach w reumatologii

19 czerwca w Warszawie, w hotelu Sheraton odbyła się IV konferencja medyczna z cyklu: „Kogo leczyć – jak finansować?”. Konferencja ta była poświęcona nowym perspektywom w reumatologii. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął przewodniczący Senackiej Komisji Zdrowia, Senator Władysław Sidorowicz oraz dr Jacek Paszkiewicz – Prezes Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia. Głównym organizatorem konferencji jest Piotr Rykowski, dyrektor Communication Alliance.
Czytaj więcej »W Warszawie o nowych perspektywach w reumatologii

Reumatologia 2009 – Nowe Perspektywy

19 czerwca 2009r. w Warszawie, rozpocznie się IV konferencja medyczna z cyklu: „Kogo leczyć, jak finansować?”. Będzie ona poświęcona nowym perspektywom w reumatologii. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął przewodniczący Senackiej Komisji Zdrowia, Władysław Sidorowicz oraz Narodowy Fundusz Zdrowia. Organizatorem cyklu jest Piotr Rykowski, dyr. firmy Communication Alliance.
Czytaj więcej »Reumatologia 2009 – Nowe Perspektywy

Simoensa recepty na popsucie polskiego rynku leków

12.05 odbyło się posiedzenie senackiej komisji zdrowia z udziałem wiceministra zdrowia Marka Twardowskiego oraz prof. Stevena Simoensa – autora analizy systemów refundacyjnych we wszystkich krajach UE. Należy żywić nadzieję, że powstająca w resorcie zdrowia ustawa refundacyjna obroni się przed ogólnikowymi pomysłami Simoensa. Przyjrzyjmy im się bliżej.

Czytaj więcej »Simoensa recepty na popsucie polskiego rynku leków

15 maja – Światowy Dzień Chorych na Mukopolisacharydozę i Choroby Rzadkie

Lekarze identyfikują obecnie 7 tysięcy chorób rzadkich, czyli takich, które dotykają 5 przypadków na 10 tysięcy. Na każdą z nich choruje blisko 246 tysięcy obywateli Unii Europejskiej, czyli łącznie 15 milionów ludzi. To ciągle za mało, aby przemysł farmaceutyczny zaczął inwestować w produkcję leków. Jeżeli odpowiednie leki w ogóle wynaleziono. Te które wynaleziono, z uwagi na małą skalę produkcji – kosztują majątek.
Czytaj więcej »15 maja – Światowy Dzień Chorych na Mukopolisacharydozę i Choroby Rzadkie