Piotr Krawiec

Kupony rabatowe – przepis na sukces w handlu online?

Blisko 90 milionów dorosłych osób w USA zakupi w tym roku kupony online – wynika z najnowszych badań. Rewolucja cyfrowa połączona z koniecznością „zaciskania pasa” podczas ostatniego kryzysu gospodarczego sprawiły, że blisko połowa Amerykanów podczas zakupów w internecie wykorzystuje kupony. Nowa forma oszczędności przypadła do gustu także Polakom. Korzysta z nich już co trzeci rodzimy internauta, a prognozy są bardziej niż optymistyczne.

Czytaj dalej »Kupony rabatowe – przepis na sukces w handlu online?

E-marketing lokalnie – jak dotrzeć do klienta w pobliżu Twojej firmy?

Wyszukiwarka Google nadal pozostaje kluczowym narzędziem przy wyszukiwaniu informacji o lokalnych biznesach. Jednak coraz bardziej wymagającym użytkownikom internetu nie wystarczą już proste wiadomości o firmie, czy usłudze. Internauci, tak jak konsumenci w świecie rzeczywistym, najchętniej wybierają te produkty i miejsca, które zostały im polecone, także przez tych wirtualnych „przyjaciół”.

Czytaj dalej »E-marketing lokalnie – jak dotrzeć do klienta w pobliżu Twojej firmy?

Nowy trend w marketingu w 2011 roku już w Polsce?

Geomarketing z impetem wkroczył do Wielkiej Brytanii czy USA. W 2010 roku potroiła się liczba użytkowników korzystających z urządzeń ustalających lokalizację wynika z badań SNL Kagan. W Polsce ten rodzaj marketingu jeszcze raczkuje. Jednak zapowiedź wprowadzenia usługi Place przez Facebook jeszcze w tym roku może tą sytuację znacznie odmienić.

Czytaj dalej »Nowy trend w marketingu w 2011 roku już w Polsce?

Content marketing w mediach społecznościowych kluczem do sukcesu biznesowego w 2011 roku

69% marketingowców przyznaje, że stworzenie atrakcyjnych treści (informacje, video, zdjęcia, podcasty, etc.) stanowi dla nich największe wyzwanie, a jednocześnie jest potencjalnie jednym z najskuteczniejszych narzędzi oferowanych przez internet w obszarze m.in. social media – wynika z najnowszych badań oraz poradnika przygotowanego przez Praktycy.com.

Czytaj dalej »Content marketing w mediach społecznościowych kluczem do sukcesu biznesowego w 2011 roku