Piotr Chrobot

Firma Sygnity wdrożyła u siebie usługę chmurową Microsoft Office 365

Spółka Sygnity wdrożyła u siebie i jednocześnie rozpoczęła sprzedaż rozwiązania Microsoft Office 365, poszerzając tym samym ofertę firmy o usługi doradcze w obszarze wdrożeń cloud. Nowa oferta będzie skierowana do klientów z trzech kluczowych dla spółki sektorów: bankowo-finansowego, publicznego oraz utilities.

Czytaj więcej »Firma Sygnity wdrożyła u siebie usługę chmurową Microsoft Office 365

Polskie sektor MŚP narażony na wielomilionowe straty

Prawie milion złotych rocznie może stracić średniej wielkości przedsiębiorstwo, jeśli nie zabezpieczy odpowiednio komputerów i baz danych. Czas pracy przeznaczony na usuwanie awarii w systemach IT może wynieść nawet 80 godzin w skali roku. Firma Symantec pomaga przedsiębiorstwom oszacować ryzyko finansowe związane z brakiem zabezpieczeń informatycznych i udostępnia darmowy kalkulator ryzyka. 

Czytaj więcej »Polskie sektor MŚP narażony na wielomilionowe straty

Polskie firmy regularnie tworzą kopie zapasowe, ale nie chronią w tym zakresie komputerów przenośnych

Firma Symantec Polska opublikowała wyniki badania na temat stanu bezpieczeństwa w polskich przedsiębiorstwach. Firmy przykładają dużą wagę do kwestii bezpieczeństwa IT, a mimo to popełniają błędy, które narażają ich na zagrożenia, utratę danych i konsekwencje prawne. Do takich błędów można zaliczyć brak tworzenia kopii zapasowych na laptopach, czy postrzeganie ochrony przed zagrożeniami z Internetu głównie przez pryzmat oprogramowania antywirusowego. Badanie zostało przeprowadzone wśród 320 osób odpowiedzialnych za infrastrukturę IT w polskich przedsiębiorstwach (sektor MSP).

Czytaj więcej »Polskie firmy regularnie tworzą kopie zapasowe, ale nie chronią w tym zakresie komputerów przenośnych

Symantec – W roku 2010 postawimy duży nacisk na rynek małych i średnich przedsiębiorstw

Firma Symantec Polska poinformowała o podjęciu szeregu inicjatyw mających na celu zwiększenie zaangażowania na rynku małych i średnich przedsiębiorstw. W tym celu polskie przedstawicielstwo producenta oprogramowania do ochrony i zarządzania informacjami m.in. powołało Margit Handl na stanowisko menedżera do obsługi klientów z sektora MSP, zaprezentowało nowe rozwiązania ochronne, rozpoczęło cykl seminariów dla klientów końcowych oraz partnerów, a także wprowadziło istotne zmiany do swojego programu partnerskiego. Poprzez dodatkową aktywność firma Symantec chce zadbać o wyższe bezpieczeństwo i dostępność danych w firmach, a także zwiększyć swój udział w tym segmencie rynkowym.Czytaj więcej »Symantec – W roku 2010 postawimy duży nacisk na rynek małych i średnich przedsiębiorstw

Symantec podpisał nową umowę dystrybucyjną z firmą Connect Distribution

Firma Symantec poinformowała o podpisaniu nowej umowy dystrybucyjnej ze spółką Connect Distribution. Umowa obejmuje sprzedaż w Polsce produktów z zakresu bezpieczeństwa. Jednym z kryteriów decydujących o rozszerzeniu dotychczasowej współpracy było wieloletnie doświadczenie firmy Connect Distribution w sprzedaży rozwiązań Altiris, które w 2007 roku stały się częścią oferty firmy Symantec.
Czytaj więcej »Symantec podpisał nową umowę dystrybucyjną z firmą Connect Distribution