Archiwa tagu: Pekin

Londyn światową stolicą płatności zbliżeniowych; Visa obiecuje, że Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012 na trwałe zmienią sferę płatności

Zakończenie Igrzysk Olimpijskich w Pekinie sprawia, że coraz większe zainteresowanie wywołują już następne Igrzyska. Organizacja Visa Europe ogłosiła plany działań mających pozostawić trwałe korzyści dla kraju-organizatora kolejnych Igrzysk, czyli Wielkiej Brytanii, gdzie do 2012 r. płatności elektroniczne staną się główną formą płatności – nawet dla transakcji o niskiej wartości, tzn. poniżej 10 funtów. Realizacja tych… Czytaj dalej »

Rekordowe zainteresowanie internetowymi transmisjami Telewizji Polskiej z Igrzysk w Pekinie

Ponad 5 milionów razy internauci oglądali materiały wideo z Pekinu na stronie pekin.tvp.pl. Stronę podczas Igrzysk odwiedziło prawie 750 tysięcy unikalnych użytkowników. Podobnego przedsięwzięcia na taką skalę nikt dotąd w Polsce nie zrealizował. Żadna internetowa transmisja w sieci nie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem.

Reporter Olimpijski na Plus.pl

Polski producent programów na urządzenia mobilne, firma Norbsoft, przygotowała na zlecenie Polkomtel S.A., operatora  sieci Plus, aplikację sportową „Reporter Olimpijski” umożliwiającą odczytywanie na bieżąco w telefonie komórkowym informacji z Olimpiady w Chinach. Aplikacja umożliwia i znacznie ułatwia stałe obserwowanie wyników Polaków osiąganych na Olimpiadzie.

Pekin 2008 – najwięcej transmisji w Internecie

Telewizja Polska w Internecie, na stronie pekin.tvp.pl, udostepni widzom najbogatszę ofertę transmisji z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. W Internecie widzowie będą mieli dostęp do największej liczby transmisji nadawanych z Pekinu na żywo oraz kilkudziesięciu nowych materiałów wideo dziennie dostępnych na żądanie – także w jakości High Definition. Transmisji w Internecie na taką skalę nie realizowała… Czytaj dalej »

JAMBOX z TVP HD

Cyfrowa telewizja kablowa JAMBOX uruchomiła nowy kanał Telewizji Polskiej nadawany w jakości High Definition. TVP HD zaczął nadawanie od relacji z Igrzysk Olimpijskich. Abonenci JAMBOX będą mogli przez 18 godzin dziennie oglądać transmisje z Pekinu, które są po raz pierwszy nadawane w systemie HD. Nowy kanał został dodany do pakietu wielotematycznego i jest dostępny dla… Czytaj dalej »