Archiwa tagu: Paweł Odor

Era odzyskiwania danych trwa już ćwierć wieku

Ponad 25 milionów średniej pojemności pendrive’ów potrzebowaliby inżynierowie odzyskiwania danych Kroll Ontrack, by pomieścić wszystkie pliki, jakie przywrócili przez ostatnie ćwierć wieku, od momentu powstania pierwszego komercyjnego laboratorium odzyskiwania cyfrowych informacji.

Kroll Ontrack przedstawia wyniki globalnego badania dotyczącego przyczyn utraty danych

Aż 40 procent użytkowników komputerów i innego sprzętu cyfrowego na świecie uznaje, że utrata danych to rezultat błędu człowieka. Inżynierowie odzyskiwania danych z firmy Kroll Ontrack przedstawiają wyniki przeprowadzonej w 17 krajach – w tym w Polsce – ankiety, w której użytkownicy prywatni, przedstawiciele biznesu oraz instytucji publicznych wskazują jak i dlaczego stracili ich najważniejsze… Czytaj dalej »

Polacy będą mogli skasować najważniejsze dane ze skradzionych i zgubionych telefonów komórkowych przez wysłanie sms-a

Specjaliści informatyki śledczej opracowali narzędzie, które poprzez SMS pozwoli wykasować dane z nowoczesnych telefonów komórkowych w przypadku ich kradzieży bądź zgubienia i ochroni kluczowe dane przed dostaniem się w niepowołane ręce.

Ponad połowa pracowników naraża swe firmy na utratę kluczowych danych – wyniki badania Kroll Ontrack

Pomimo wprowadzonej polityki bezpieczeństwa danych, aż 61 procent pracowników nadal naraża firmy na utratę kluczowych dokumentów. Przeprowadzone na grupie stu przedstawicieli biznesu badanie firmy Kroll Ontrack wykazało, że pracownicy wciąż częściej zapisują najcenniejsze firmowe pliki na prywatnych, lokalnych dyskach niż w zabezpieczonej firmowej sieci.

Nowe narzędzie do odczytywania danych pomoże 100 milionom użytkowników Microsoft SharePoint

100 milionów użytkowników programu Microsoft Office SharePoint Server nie musi już obawiać się utraty zapisanych na nim danych. Inżynierowie firmy Kroll Ontrack stworzyli Ontrack PowerControls 5.1 dla SharePoint – najnowsze na świecie narzędzie, które pozwoli na sprawne i efektywne odzyskanie utraconych plików z popularnej głównie w biznesie aplikacji Microsoft.

Nadchodzące mrozy mogą skasować nasze dane

Podczas silnych mrozów tracimy dane zapisane w komputerach i innych urządzeniach elektronicznych nawet dwa razy częściej niż w normalnych warunkach pogodowych. Jak alarmują specjaliści z firmy Kroll Ontrack, sytuacja ta w najbliższych dniach w szczególności dotyczyć może laptopów, które w drodze do naszych biur i domów nieustannie poddawane będą drastycznym zmianom temperatur. Zdaniem synoptyków w… Czytaj dalej »