Paweł Odor

Era odzyskiwania danych trwa już ćwierć wieku

Ponad 25 milionów średniej pojemności pendrive’ów potrzebowaliby inżynierowie odzyskiwania danych Kroll Ontrack, by pomieścić wszystkie pliki, jakie przywrócili przez ostatnie ćwierć wieku, od momentu powstania pierwszego komercyjnego laboratorium odzyskiwania cyfrowych informacji. Specjaliści firmy postanowili wskazać, jak wraz z rozwojem technologii informatycznych i początkiem ery komputerów PC, datowanej na lata 80-te XX wieku, ewoluowała technologia przywracania danych i jak ma się ona do dzisiejszej cyfrowej rzeczywistości.

Czytaj więcej »Era odzyskiwania danych trwa już ćwierć wieku

Nowe narzędzia do odzyskiwania danych dla niemal 100 tysięcy klientów Oracle

Według analiz firmy Kroll Ontrack, z powodu błędu ludzkiego bądź awarii sprzętu coraz więcej spośród niemal 100 tysięcy klientów Oracle zgłasza przypadki utraty plików zarówno z konwencjonalnych baz danych kalifornijskiego giganta, jak i systemów wirtualnych oraz popularnych chmur. By zapobiec krytycznym sytuacjom całkowitej utraty cyfrowych zasobów, eksperci Kroll Ontrack przygotowali w swych laboratoriach nowe narzędzia, które pozwolą jeszcze skuteczniej ratować dane światowych i polskich firm gromadzone w bazach Oracle, niezależnie od ich rodzaju i pojemności.

Czytaj więcej »Nowe narzędzia do odzyskiwania danych dla niemal 100 tysięcy klientów Oracle

Nowe rozwiązania pomogą polskim firmom odzyskać dane z najpopularniejszych środowisk wirtualnych

Błąd człowieka, uszkodzenia struktury danych, awarie sprzętu oraz przypadkowe skasowanie plików to najczęstsze przyczyny utraty cyfrowych zasobów ze środowisk wirtualnych, jakie zanotowali w 2010 roku specjaliści z laboratoriów Kroll Ontrack na całym świecie. Inżynierowie firmy stworzyli nowe rozwiązania do odzyskiwania danych z najczęściej wykorzystywanych systemów wirtualnych, które w kryzysowych dla biznesu sytuacjach mogą być stosowane zarówno w tradycyjnym laboratorium, jak i poprzez łącze internetowe, co maksymalnie skraca czas odzysku plików.

Czytaj więcej »Nowe rozwiązania pomogą polskim firmom odzyskać dane z najpopularniejszych środowisk wirtualnych

Kroll Ontrack przedstawia wyniki globalnego badania dotyczącego przyczyn utraty danych

Aż 40 procent użytkowników komputerów i innego sprzętu cyfrowego na świecie uznaje, że utrata danych to rezultat błędu człowieka. Inżynierowie odzyskiwania danych z firmy Kroll Ontrack przedstawiają wyniki przeprowadzonej w 17 krajach – w tym w Polsce – ankiety, w której użytkownicy prywatni, przedstawiciele biznesu oraz instytucji publicznych wskazują jak i dlaczego stracili ich najważniejsze pliki.Czytaj więcej »Kroll Ontrack przedstawia wyniki globalnego badania dotyczącego przyczyn utraty danych

Polacy będą mogli skasować najważniejsze dane ze skradzionych i zgubionych telefonów komórkowych przez wysłanie sms-a

Specjaliści informatyki śledczej opracowali narzędzie, które poprzez SMS pozwoli wykasować dane z nowoczesnych telefonów komórkowych w przypadku ich kradzieży bądź zgubienia i ochroni kluczowe dane przed dostaniem się w niepowołane ręce. Czytaj więcej »Polacy będą mogli skasować najważniejsze dane ze skradzionych i zgubionych telefonów komórkowych przez wysłanie sms-a

Ponad połowa pracowników naraża swe firmy na utratę kluczowych danych – wyniki badania Kroll Ontrack

Pomimo wprowadzonej polityki bezpieczeństwa danych, aż 61 procent pracowników nadal naraża firmy na utratę kluczowych dokumentów. Przeprowadzone na grupie stu przedstawicieli biznesu badanie firmy Kroll Ontrack wykazało, że pracownicy wciąż częściej zapisują najcenniejsze firmowe pliki na prywatnych, lokalnych dyskach niż w zabezpieczonej firmowej sieci.
Czytaj więcej »Ponad połowa pracowników naraża swe firmy na utratę kluczowych danych – wyniki badania Kroll Ontrack

Przestępstwa komputerowe w czasach kryzysu – jak polski biznes może się przed nimi ustrzec?

Masowe zwolnienia pracowników, zabrane przez nich firmowe dane, a w efekcie potencjalna utrata milionów dolarów to według ekspertów najbardziej prawdopodobny scenariusz, z jakim będzie musiało zmierzyć się wiele firm w nadchodzących miesiącach na całym świecie.Czytaj więcej »Przestępstwa komputerowe w czasach kryzysu – jak polski biznes może się przed nimi ustrzec?

Nowe narzędzie do odczytywania danych pomoże 100 milionom użytkowników Microsoft SharePoint

100 milionów użytkowników programu Microsoft Office SharePoint Server nie musi już obawiać się utraty zapisanych na nim danych. Inżynierowie firmy Kroll Ontrack stworzyli Ontrack PowerControls 5.1 dla SharePoint – najnowsze na świecie narzędzie, które pozwoli na sprawne i efektywne odzyskanie utraconych plików z popularnej głównie w biznesie aplikacji Microsoft.
Czytaj więcej »Nowe narzędzie do odczytywania danych pomoże 100 milionom użytkowników Microsoft SharePoint

Nadchodzące mrozy mogą skasować nasze dane

Podczas silnych mrozów tracimy dane zapisane w komputerach i innych urządzeniach elektronicznych nawet dwa razy częściej niż w normalnych warunkach pogodowych. Jak alarmują specjaliści z firmy Kroll Ontrack, sytuacja ta w najbliższych dniach w szczególności dotyczyć może laptopów, które w drodze do naszych biur i domów nieustannie poddawane będą drastycznym zmianom temperatur. Zdaniem synoptyków w najbliższym czasie w Polsce mogą być one wyjątkowo niskie.
Czytaj więcej »Nadchodzące mrozy mogą skasować nasze dane