Przejdź do treści

Paweł Fornalski

1 Paweł Fornalski

Firma IAI S.A. przedstawia nową usługę IdoSell Booking i rusza na ratunek obiektom noclegowym

iaiIAI S.A. zapowiada kolejną rewolucję w branży e-commerce. Po spektakularnym sukcesie IAI-Shop.com, która jest obecnie największą w Polsce usługą dla profesjonalnych sklepów internetowych, nadszedł czas na nową branżę. Nowa usługa IAI czyli IdoSell Booking, umożliwia skuteczne zarządzanie oraz sprzedaż noclegów online wprost z istniejącej strony internetowej lub umożliwia prowadzenie takiej strony, sprzedaży na Facebooku czy mobilnej. Sklepy internetowe, które przez ostatnie 14 lat korzystały z IAI-Shop.com mają dziś przewagę konkurencyjną i realizują setki tysięcy zamówień miesięcznie. Tym razem przed taką szansą stoją obiekty noclegowe, dla których nie ma dzisiaj przystępnej cenowo oferty.

Czytaj dalej »Firma IAI S.A. przedstawia nową usługę IdoSell Booking i rusza na ratunek obiektom noclegowym

Ważne przejęcie na rynku SEO – E-commerce: IAI kupuje 49% Traffic Trends

IAI S.A., producent systemu do sprzedaży internetowej B2C i B2B znanego w Polsce jako IAI‑Shop.com, a za granią jako IdoSell.com, nabył 49% udziałów w Traffic Trends sp. z o.o. Specjalnością Traffic Trends są profesjonalne usługi SEO i SEM oraz marketing internetowy sklepów i serwisów internetowych. W tym sojuszu swoje siły łączy dwóch liderów technologicznych w swoich branżach: e‑sklepów i pozycjonowania. To pierwsza taka inwestycja IAI S.A. od czasu powstania spółki oraz pierwsza tego typu transakcja na rynku platform do obsługi handlu elektronicznego.

Czytaj dalej »Ważne przejęcie na rynku SEO – E-commerce: IAI kupuje 49% Traffic Trends

2 Paweł Fornalski

Założyciele IAI S.A. sprzedali swój portal Hip-Hop.pl

iaiW marcu 2013 r. Portal Hip-Hop.pl ku wielkiemu zaskoczeniu użytkowników zmienił właściciela. Po 13 latach posiadania go przez dwóch założycieli Sebastiana Mulińskiego i Pawła Fornalskiego, znanego dzisiaj głównie poprzez działalność spółki giełdowej IAI S.A., jego nabywcą stał się właściciel portalu i sklepu internetowego Andegrand, który od kilkunastu lat jest uznaną marką w świecie Hip-Hop’u i kultury skateboardowej. W ten sposób największy polski portal poświęcony Hip-Hopowi ma przed sobą kolejne lata rozwoju.

Czytaj dalej »Założyciele IAI S.A. sprzedali swój portal Hip-Hop.pl

IAI debiutuje w rankingu Deloitte Technology Fast50 ze wzrostem 1008%

Deloitte ogłosił wyniki dwunastej edycji prestiżowego rankingu Technology Fast 50, w którym wysokie miejsce zajęła firma IAI S.A. Szczecińska firma zajęła 14 miejsce wśród firm z trzynastu krajów Europy Środkowej i siódme miejsce w Polsce. Wysoką pozycję w rankingu IAI uzyskała za jedenastokrotny wzrost przychodów w ciągu ostatnich pięciu lat.

Czytaj dalej »IAI debiutuje w rankingu Deloitte Technology Fast50 ze wzrostem 1008%

PZPN wybiera IAI S.A. organizując sprzedaż w internecie przed Euro 2012

PZPN organizując sprzedaż internetową przed Euro 2012 sięga po najnowsze technologie SaaS. W ramach uruchomienia projektu KlubKibicaRP.pl, sklep internetowy został stworzony w oparciu o platformę IAI-Shop.com. Sklep.KlubKibicaRP.pl jest jedynym sklepem internetowym z oficjalnymi gadżetami PZPN i wkrótce również biletami na mecze reprezentacji Polski.

Czytaj dalej »PZPN wybiera IAI S.A. organizując sprzedaż w internecie przed Euro 2012

Sprzedaż na Facebook: eksperci przewidywali, IAI zrobiło

Eksperci od handlu internetowego zawsze podkreślają, aby być możliwie blisko swoich klientów. Facebook to obecnie najpopularniejsze miejsce w sieci. Sklepy internetowe, jeżeli chcą być blisko swoich klientów, muszą zaistnieć na tym portalu. IAI-Shop.com, wprowadzając sklepy na Facebooka, umożliwia im to już za 25 złotych miesięcznie.Czytaj dalej »Sprzedaż na Facebook: eksperci przewidywali, IAI zrobiło

Systemy płatności i sprzedawcy internetowi uwolnieni

IAI-Shop.com wprowadził dla swoich klientów automatyczne księgowanie wpłat z Moneybookers i Dotpay. Oba systemy płatności oferują specjalne, obniżone prowizje klientom IAI-Shop.com. Dzięki temu udogodnieniu właściciel sklepu nie musi ręcznie zatwierdzać każdej wpłaty klienta dokonywanej w tych systemach. Wpłata klienta będzie widoczna bezpośrednio po jej dokonaniu.

Czytaj dalej »Systemy płatności i sprzedawcy internetowi uwolnieni