PATENTUS

Patentus SA: Zysk netto na poziomie 5,43 mln zł, zeszły rok pod znakiem inwestycji

Spółka Patentus SA, specjalizująca się w produkcji maszyn i urządzeń górniczych oraz konstrukcji stalowych, opublikowała wyniki finansowe z 2010 rok. Przychody ze sprzedaży osiągnęły poziom 72 240 tys. zł, a zysk brutto przekroczył 10 971 tys. zł. Zysk netto pszczyńskiej spółki wyniósł 5,436 tys. złotych. W zeszłym roku śląska firma skupiła się na inwestycjach w potencjał produkcyjny. 

Czytaj więcej »Patentus SA: Zysk netto na poziomie 5,43 mln zł, zeszły rok pod znakiem inwestycji

PATENTUS S.A. zwiększa dynamikę rozwoju

Patentus S.A. – specjalizujący się w produkcji maszyn i urządzeń górniczych oraz konstrukcji stalowych, realizuje wcześniej założoną strategię. W listopadzie br. Spółka zawarła umowę z Kompanią Węglową S.A. na kwotę 10,4 mln złotych, dzięki czemu umocniła swoją pozycję w tym segmencie rynku. Na I kwartał br. planowane jest zawiązanie spółki joint venture w Chinach, które w perspektywie długofalowej pozwoli na ekspansję rynków wschodnich.

Czytaj więcej »PATENTUS S.A. zwiększa dynamikę rozwoju

Rosną zyski Patentus S.A.

Patentus S.A., którego akcje od roku notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, opublikował raport finansowy za III kwartał 2010 roku. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, Spółka wypracowała wyższy aż o 43% zysk netto – 1 490 tys. złotych. Przychody ze sprzedaży osiągnęły poziom 15 208 tys. złotych.

Czytaj więcej »Rosną zyski Patentus S.A.

Cena emisyjna akcji Patentus S.A. ustalona na poziomie 2,30 zł

Dnia 7 października br. został zakończony proces book-building na akcje serii F Patentus Spółki Akcyjnej – specjalizującej się w produkcji maszyn i urządzeń górniczych oraz konstrukcji stalowych. Cena emisyjna akcji została ustalona na poziomie 2,30 zł za jedną akcję. Zapisy na akcje odbędą się w dniach 8-14 października br.Czytaj więcej »Cena emisyjna akcji Patentus S.A. ustalona na poziomie 2,30 zł

DM BOŚ S.A. opublikował raport analityczny PATENTUS S.A.

Dom Maklerski BOŚ S.A. opublikował raport analityczny planującej debiut giełdowy Spółki PATENTUS S.A., producenta i dystrybutora maszyn i urządzeń górniczych. Sporządzona przez Biuro wycena akcji uplasowała się na poziomie 2,58 zł za akcję. Ustalenie ceny emisyjnej nastąpi 7 października br. Z emisji akcji PATENTUS S.A. planuje pozyskać 9 mln zł brutto.Czytaj więcej »DM BOŚ S.A. opublikował raport analityczny PATENTUS S.A.