Archiwa tagu: PARP

PARP ogłasza III edycję konkursu na modelowe projekty ppp

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła z dniem 16 kwietnia 2014 roku III edycję Konkursu 3P na wybór przedsięwzięć planowanych do realizacji w partnerstwie publiczno-prywatnym. Nagrodą dla zwycięskich projektów jest bezpłatne wsparcie doradcze. Celem Konkursu 3P jest promowanie takich przedsięwzięć, które staną się wzorem dla jednostek publicznych sięgających po formułę partnerstwa. Termin składania zgłoszeń konkursowych upływa… Czytaj dalej »

Odroczona konsumpcja czy trwały wzrost

W połowie roku sprzedaż detaliczna zaczęła rosnąć, a jej dynamika osiągnie pod koniec 2014 r. wartości przekraczające 5 proc. (r/r) – poinformowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, prezentując wyniki badań prowadzonych w ramach projektu Instrument Szybkiego Reagowania (ISR) we współpracy z Małopolską Szkołą Administracji Publicznej.

Inwestorzy wspierają ciekawe projekty. Ja mam pomysł, ty kapitał

Wielu przedsiębiorców, zwłaszcza tych stawiających pierwsze kroki w biznesie, szuka kapitału na sfinansowanie swoich pomysłów. Firmy znajdujące się już na rynku szukają natomiast często możliwości korzystnego zainwestowania kapitału. Wielkopolski Instytut Jakości wie, jak skojarzyć jednych z drugimi.

„Wyklikaj” sobie to, czego szukasz

Uruchomiony pod koniec ubiegłego roku dzięki unijnej dotacji z PARP-u, innowacyjny portal infoklik.eu z założenia miał wspierać głównie przedsiębiorców, wspomagając ich w poszukiwaniu kontrahentów. Ale… infoklik.eu to także skuteczne narzędzie, z którego może korzystać w zasadzie każdy z nas. Wystarczy się zarejestrować i wypełnić nieskomplikowany formularz dedykowany kupującym.

W kryzysie trzeba stawiać na IT

„Raport o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce” przygotowany w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości przedstawia kondycję polskiego sektora MŚP. Opracowanie potwierdza dane GUS-u z początku 2011 r. mówiące o niewielkim stopniu korzystania przez polskie firmy z oprogramowania do wspierania działalności przedsiębiorstwa.

Kolejne spotkanie z cyklu seminariów regionalnych z zakresu partnerstwa publiczno-prywatnego w ramach projektu systemowego PARP “Partnerstwo publiczno-prywatne”

W dniach 2-3 lutego 2012r. w Krakowie odbędzie się drugie spotkanie z cyklu seminariów regionalnych dla przedstawicieli instytucji publicznych oraz średnich i dużych przedsiębiorstw, poświęcone zagadnieniom partnerstwa publiczno – prywatnego. Seminarium organizowane jest w ramach projektu systemowego PARP pt. „Partnerstwo publiczno-prywatne”.