Parliament

CEDC sfinalizowała transakcję nabycia mniejszościowych udziałów w Grupie Parliament w Rosji

CEDC, spółka notowana na giełdzie Nasdaq oraz GPW, sfinalizowała transakcję nabycia 15% udziałów należących do udziałowców mniejszościowych w spółce Copecresto Enterprises Limited, posiadającej produkcyjne i dystrybucyjne składniki majątku w Rosji i za granicą, w tym prawa do znaków towarowych „Parliament”. Czytaj więcej »CEDC sfinalizowała transakcję nabycia mniejszościowych udziałów w Grupie Parliament w Rosji

Ukraina wyprzedza Polskę – jako pierwsza oddała stadion i ma najlepszą wódkę.

Polska wódka, podobnie jak francuski szampan czy szkocka whisky – to ikona. Od stuleci znana  i ceniona za swą jakość oraz wyborny smak, zdobyła uznanie i rzesze entuzjastów na wszystkich kontynentach świata. Jednak tegoroczna edycja toruńskich degustacji wódek czystych, organizowanych przez magazyn Rynki Alkoholowe, usankcjonowała nowy porządek rzeczy. Czytaj więcej »Ukraina wyprzedza Polskę – jako pierwsza oddała stadion i ma najlepszą wódkę.

CEDC ogłasza wyniki za 2008 rok

Central European Distribution Corporation (CEDC), spółka notowana na giełdzie NASDAQ i GPW ogłosiła dzisiaj wyniki za rok obrotowy 2008 r. Przychody netto ze sprzedaży za rok obrotowy zakończony 31 grudnia 2008 r. wzrosły o 38% do 1,65 mld USD w porównaniu z 1,19 mld USD zaraportowanymi w tym samym okresie w roku 2007. Zysk z działalności operacyjnej wzrósł o 68 % do 198,7 mln USD z 118,1 mln USD zaraportowanymi w tym samym okresie w roku 2007.
Czytaj więcej »CEDC ogłasza wyniki za 2008 rok